KOLAPS VE DRUHÉ TŘETINĚ, ÁČKO Z PRVNÍHO ZÁPASU BODY NEBERE

V neděli se florbaloví fanoušci konečně dočkali, odstartoval totiž nový ročník 1.ligy. Do Karlových Varů přijelo silné Ústí nad Labem.

Domácí do zápasu nastoupili v nových dresech a s několika novými posilami. Ta nejvýraznější Dominik Emlar se stala také prvním střelcem sezóny 2020/2021, když dokázal uklidit do branky střílenou přihrávku Michala Klápy. To byl nejzajímavější moment první třetiny, jinak se týmy spíše oťukávali, bylo vidět řada nepřesností, tak jak to na startu sezóny často bývá.

I ve druhé třetině pokračoval nastolený obraz hry, Hurricani ale začali chybovat v obraně, čehož Ústí využilo a během půl minuty převrátilo vývoj na svou stranu. Vstřelené góly bohužel soupeře nabudili a i v dalším průběhu se dostávali do brankových příležitostí, Dan Váradi však dlouho odolával. Nestačil až na pokus Nováka krátce po půli zápasu. Dvě minuty před koncem inkasovali karlovarští počtvrté a rázem bylo zle.

Před třetí třetinou sáhli trenéři ke změně sestavy a vypadalo to, že se jim to vyplatí. Hurricani Ústí tlačili, bohužel se trápili v koncovce, buď netrefili branku vůbec nebo ztroskotali na skvělém gólmanovi hostů. Snížení přišlo až čtyři minuty před koncem při hře bez brankáře z hole Honzy Bělocha. Víc už toho však domácí nezvládli a z prvního zápasu sezóny tak body neberou.

Pozápasový komentář našeho trenéra Petra Pánka: "Výborný výkon soupeře, podpořený skvělým brankářem. Za nás škoda výpadku ve druhé třetině, která nás stála lepší výchozí pozici do třetí třetiny, kde jsme místy i přes velký tlak nebyli schopni dát gól. Máme na čem pracovat, děkujeme soupeři a skvělým divákům."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 2:4
3. Dominik Emlar, 56. Jan Běloch - 24. Václav Vavruška, 24. Filip Vybíral, 32. Josef Novák, 38. Vladimír Trčka; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 185; zásahy brankářů: Daniel Váradi 26 - Marek Netopilík 26; po třetinách: 1:0, 0:4, 1:0;