Přijďte podpořit AČKO!

pátek 16. 11. | 20:00

Florbal Exelsior HAVÍŘOV

A-TÝM DOPLATIL NA ZBYTEČNÁ VYLOUČENÍ, Z KLADNA BEZ BODŮ

V neděli bylo na programu další kolo 1.ligy mužů. Karlovarský A-tým tentokrát zavítal na palubovku svého konkurenta v tabulce z Kladna.

V úvodu zápasu to byla spíše přehlídka krásných brankářských zákroků než střeleckého umění. Zejména karlovarský gólman Dan Váradi předváděl fantastické zákroky a několikrát svůj tým podržel. Poprvé ho Kladno překonalo až v šestnácté minutě a to hned dvakrát během pouhých dvanácti vteřin, když potrestali chyby v naší obraně.

I ve druhé třetině pokračovala taktická bitva. V její polovině dostali Hurricani k dispozici pětiminutovou přesilovou hru a tedy ideální příležitost dorovnat skóre. Snížení sice přišlo zásluhou Dana Nicklase, poté však přišlo také vyloučení na karlovarské straně a Miloš Tyl opět zařídil svému týmu dvoubrankové vedení. Nejproduktivnější hráč domácích hrál důležitou roli v v závěru druhé periody. Dvakrát totiž využil přesilovku. Našemu týmu se sice podařilo korigovat, když se poprvé v karlovarském dresu prosadil Honza Běloch. Poslední slovo však opět mělo Kladno, které si do šatny odneslo klidné vedení 6:2.

Do třetí třetiny nastoupili karlovarští s odhodláním zápas zdramatizovat a to se jim začalo dařit již po půl minutě, kdy předvedl krásnou individuální akci Jirka Mutinský a snížil. Za čtyři minuty bylo ještě lépe, to když Jirka Mutinský našel Michala Klápa a ten se nemýlil. Kladno však nechtělo připustit drama a díky brance Jana Louvara opět odskočilo. Michal Klápa sice za nedlouho opět vykřesal naději, byla to však poslední radost týmu Petra Pánka. Domácí už závěr zápasu zvládli a došli si pro výhru 8:5.

A-tým tedy po třech výhrách z Kladna další body neodvezl a propadl se za něj v tabulce. O další body budou muži bojovat v sobotu, kdy od 14 hodin přivítáme v Míčovce TJ Slovan Havířov.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Celou první třetinu jsme byli ještě na cestě na zápas a jen díky výbornému Váradimu jsme prohrávali jen 2:0. Od druhé třetiny jsme převzali otěže zápasu, bohužel jsme se nechali několikrát hloupě vyloučit a soupeř to trestal. Chválím tým, že to za nepříznivého stavu nezabalil a až do konce bojoval o body. Děkuji soupeři za zápas."

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 8:5
17. David Sachr, 17. Miloš Tyl, 32. Miloš Tyl, 35. Miloš Tyl, 35. Miloš Tyl, 37. Tomáš Nushart, 52. Jan Louvar, 60. Jan Louvar - 29. Daniel Nicklas, 35. Jan Běloch, 41. Jiří Mutínský, 45. Michal Klápa, 57. Michal Klápa; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1 + Dušan Přívara (KLA) 5:6 + Miroslav Šnajdr (KLV) OS; využití: 2:1; diváků: 156; zásahy brankářů: Oskar Blaha 15 - Daniel Váradi 22; po třetinách: 2:0, 4:2, 2:3;