KDO SE ODLEPÍ ODE DNA: HURRICANI NEBO ATHLETICS?


KARLOVY VARY Střílet góly není problém, ale nedostat jich víc jak sedm, to už ano. Florbalové Vary mají po pěti kolech západní skupiny Národní ligy jen tři body a v kolonce inkasovaných branek hrozivou sumu 41. Není divu, že jsou přikované ke dnu a v neděli bude duel proti Athletics Praha soubojem dvou nejhorších celků dosavadního průběhu ročníku. „Hrajeme o osmičku, koukáme před sebe,“ obrací pohled na zápas trenér František Truhlář. 
Na zpevnění obrany se pracuje. Tým přechází na jiný systém a trvá, než si vše sedne. Ve středu byli hráči v Praze sehrát modelový zápas proti Future. „A sešli jsme se s trenérem, který nám nový systém osvětlil ještě lépe.“
Individuální hrubky ale kouč ze střídačky nevymaže. Hurricani jich dělají příliš, navíc chybí důraz před brankou. A tak si proti nim zastřílela i Jaroměř, kterou nakonec zdolali až v nájezdech 9:8. „Nejhorší je situace pro brankáře Dana Körbera, který chytá výborně. Nepovedla se mu jen Jaroměř, jinak nás drží,“ lituje trenér.
Před sebou má mladé obránce. Kromě navrátilce Mazance jsou beci dvacetiletí. „V mládí bych zase takový problém neviděl. Kluci jsou ale první rok na vysokých školách, zvykají si na jiný model fungování. Netrénují tak často a společně se sejdeme vlastně jen v pátek,“ štve Truhláře. Nakonec sám přiznává, že narůstající počet porážek nezkušený tým začíná hlodat.
„U takhle mladých hráčů se, když prohrávají, zhoršuje morálka a disciplína.“ Ani oslabení není karlovarskou chloubou. Pro nedělní zápas, který se hraje od 16.00 ve Františkových Lázních, mají florbalisté nad čím přemýšlet. Po výprasku 6:10 v derby už bezpodmínečně musí zvítězit. „Budeme silnější, hrát budou i nejlepší střelci Horký se Smolkou,“ těší se z návratu mladých tahounů do sestavy. Postarají se o první tříbodové utkání pro hurricany?

FB Hurrican Karlovy Vary
Bídný úvod sezony
Pět zápasů, jediná výhra na nájezdy.
Pak jen porážky, navíc celkem výrazné.
V tabulce předposlední místo, druhý nejvyšší počet obdržených branek.
Florbaloví hurricani mají možnost na restart, v neděli odpoledne ve Františkových Lázních od 16.00 proti pražským Athletics.

ODEHRANÉ ZÁPASY:

K. Vary - FBC Plzeň 6:10

Jablonec - K. Vary 7:6 pp

FBC Kadaň - K. Vary 11:6

K. Vary - Jaroměř 9:8 sn 

Čelákovice - K. Vary 5:0

Tomáš Kapr - sportovní redaktor MF Dnes

ZDROJ: MF DNES

NEDĚLNÍ UTKÁNÍ KARLOVÝCH VARŮ PROTI ATHLETICS MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE ZDE.

KDO SE ODLEPÍ ODE DNA: HURRICANI NEBO ATHLETICS?

Partneři