KAPITÁN ŠNAJDR HATTRICKEM ŘÍDIL VÝHRU NAD BRNEM

V neděli večer měli fanoušci karlovarského florbalu opět o zábavu postaráno. A-tým totiž nastoupil ke svému dalšímu utkání v rámci 1.ligy. Naším soupeřem byli tentokrát Gullivers Brno.

Áčku se v prvních třetinách letos příliš nedaří, to však neplatilo v neděli. Hned ve druhé minutě totiž otevřel gólový účet zápasu svou první brankou v 1.lize junior Tomáš Smolka. Netrvalo to dlouho a domácí nechali příliš prostoru brněnské elitní lajně, které se tak povedlo srovnat. Dalších branek se dočkali domácí fanoušci ani ne za dvě minuty, nejprve se o slovo poprvé přihlásil kapitán Míra Šnajdr a poté předvedla nádhernou akci elitní karlovarská lajna kdy Michal Klápa našel milimetrově přesnou přihrávkou Matěje Korbela a ten už pouze uklidil míček do odkryté brněnské klece. Hosté v zápase hodně sázeli na rychlé protiútoky a jeden takový jim vyšel ve třinácté minutě a určil tak stav po první třetině v poměru 3:2.

Ve dvaadvacáté minutě zafungovala opět spolupráce mezi nahrávajícím Matějem Svatkem a zakončujícím Mírou Šnajdrem. A aby toho nebylo málo, tak stejný hráč krátce před polovinou zápasu využil rychlého karlovarského protiútoku a zkompetoval hattrick. Poté se sice prosadil i náš soupeř. Hurricani však nechtěli připustit jakékoliv komplikace a rychle odpověděli díky gólu Michala Strachoty. Pozadu nechtěl zůstat ani poslední člen elitního útoku Michal Klápa, který se dokázal vymotat že zdánlivě ztracené situace a rychlou střelou zvýšil již na 7:3, stejný hráč pak před zraky fantastických 265 diváků rozesmutnil brněnskou obranu ještě jednou.

Do třetí třetiny udělal trenér Pánek pár změn v sestavě, první minuty v A-týmu odehrál Martin Krejčí, který se tak stal letos již třetím juniorem, který zasáhl do 1.ligy. Brno se toho snažilo využít a brzy se mu povedlo snížit, jenže drama odmítl Tomáš Smolka, který na brankovišti zužitkoval přihrávku od Filipa Chmelíčka. V závěru už naši borci výsledek zápasu kontrolovali, brněnští florbalisté sice ještě přidaly dva přesné zásahy. Byla to však už jen kosmetická úprava výsledku, který byl 9:6 pro domácí.

Tým pod taktovkou Petra Pánka tedy zůstal i po pátém kole neporažen, Gullivers rozhodně nebyli jednoduchý soupeř, už jen kvůli tomu, že jsme s nimi ztratili na předsezónním turnaji Czech Open. Tam jsme prohráli i s naším dalším soupeřem, kterým bude netradičně ve čtvrtek pražský Start.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: "Opět jsme se první třetinu pomalu rozjížděli. Návraty a důraz byl od nás tristní, ve druhé třetině přišlo razantní zlepšení jak ve hře dopředu tak dozadu a promítlo se to ve skóre utkání.Ve třetí třetině jsme zapojili náhradníky ale bohužel jsme zápas dohráli jak mistři světa a dali soupeři šanci rozhodnuté utkání zdramatizovat. Soupeři přejeme šťastnou cestu domů a našim skvělým divákům děkujeme za podporu."

FB Hurrican Karlovy Vary - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 9:6

branky: 2. Tomáš Smolka, 8. Miroslav Šnajdr, 9. Matěj Korbel, 23. Miroslav Šnajdr, 28. Miroslav Šnajdr, 33. Michal Strachota, 35. Michal Klápa, 38. Michal Klápa, 46. Tomáš Smolka - 6. Adam Bouška, 14. Václav Černoch, 30. Michal Šmíd, 43. Václav Černoch, 48. Arnošt Nechvátal, 52. Václav Černoch; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 265; zásahy brankářů: Daniel Váradi 23 - Daniel Chrást 27; po třetinách: 3:2, 5:1, 1:3;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');