K PRVNÍMU VENKOVNÍMU ZÁPASU MÍŘÍ MUŽI DO HAVÍŘOVA

Po domácí porážce s Ústím má A-tým o víkendu šanci na reparát. Míří totiž na druhý konec republiky, kde se utká se Slovanem Havířov.

Havířov nemá za sebou příliš povedený ročník, v základní části obsadil vloni až dvanácté místo a prvoligovou příslušnost měl hájit v play down, které se nakonec ze známých příčin neodehrálo. Před novou sezónou však dal Slovan soupeřům jasně najevo, že letos pomýšlí výše. Do týmu přišlo několik zajímavých jmen, za zmínku stojí především Lukáš Hrubý a Petr Gurkovský z Vítkovic. V prvním ligovém duelu pak havířovskému celku vypomohl z FBC Ostrava Michal Sládek, který o sobě dal hodně vědět a pod výhru nad Chomutovem 7:6 v prodloužení se podepsal dvěma góly a stejným počtem asistencí. Ten však pravděpodobně proti Karlovým Varům vzhledem ke kolizi dvou nejvyšších soutěží nenastoupí. I tak se však Hurricani musí mít na pozoru, v týmu trenéra Komačky je několik hráčů, kteří z kraje nové sezóny ukazují skvělou formu, například Michal Kozelský, který nasázel hattrick.

Karlovarští hráči na rozdíl od svého nedělního v prvním kole body nebrali. Proti Ústí dokázali sice dvě třetiny vyhrát, tu prostřední však zaspali a zápas v ní ztratili. Když bychom hledali pozitiva, tak je to určitě výkon ve třetí části, kdy domácí ústecké hráče přehrávali, bohužel se trápili v koncovce. Dalším světlým bodem je určitě první branka Dominika Emlara, který tak otevřel velmi brzy svůj střelecký účet v našich barvách.

I přes úvodní nezdar jsou karlovarští hráči favoritem a pro partu pod vedením Petra Pánka to v případě vítězství může být odrazový můstek do dalšího průběhu sezóny.