JUNIORSKOU MAŠINU NEZASTAVIL ANI CHEB, MUŽI PADLI S MUKAŘOVEM

 

FB Hurrican Karlovy Vary 7:3 USK Akademik Cheb

FB Hurrican Karlovy Vary 10:4 TJ Jiskra Domažlice

Karlovarští junioři začali novou sezonu v obrovském tempu. Pod jejich rukama padá zatím každý soupeř, který se jim postavil do cesty. Recept na suverénní jízdu je zřejmě profesionální přístup celého týmu, který zatím šlape jako hodinky. Lídr týmu Matouš Bečka (5+13), který momentálně vede i kanadské bodování celé soutěže, vede cílevědomě celý svůj dream team za vysněnou extraligou.

V prvním zápase nedělního odpoledne se Hurricani postavili proti taktéž neporaženému regionálnímu rivalovi z Chebu. Bylo jasné, že to bude velice vyhecované utkání hned od prvních momentů. USK mělo v hale velikou podporu svých fanoušků, kteří byli odhodláni vytvořit nepříjemnou atmosféru. Začátek utkání byl velice vyrovnaný. Oba týmy se postupně přetahovaly o vedení. Vary šly po rychle rozehrané standardní situaci do vedení. Netrvalo to ovšem příliš dlouho a bylo vyrovnáno. Utkání také provázelo mnoho vyloučení na obou stranách, což dokazovalo vyhrocenost zápasu. Třetí třetinu zřejmě došly Chebu síly a karlovarský expres ukázal, kdo je letos po právu králem soutěže a prostřílel se až k vysokému vítězství 7:3.

Druhé utkání již bylo pro Hurricany pouze takovou příjemnou povinností. Soupeř z Domažlice se sice snažil kousat, ale karlovarské čelisti zpolkly i malinkou jiskřičku v týmu, který je smířen s boji o poslední místa. Koncentrace a neustávající touha se zastavily až na skóre 10:4.

 

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Mukařov Tago-Mago 3:6

O den dříve sehráli svůj zápas ve Františkových Lázních i muži, kteří neprožívají příliš úspěšné období. V boji o devátou příčku přijel pražský Mukařov s Davidem Podhráským. Vary nezačaly zápas příliš dobře. Dostávaly se pod tlak, což vyústilo ve faul Kuby Černého, který ale hosté nedokázali potrestat. Do vedení šel Mukařov až v 18. minutě po střele Brychcy. V úvodu druhé třetiny vedli hosté již o dvě branky, ale domácím se podařilo vzápětí rychle snížit. O tři minuty později mohl z trestného střílení srovnat na 2:2 Macek, ale to se mu nepodařilo. Do konce druhé třetiny přidal Mukařov ještě 2 branky a vedl již 4:1. Další trestné střílení neproměnil Jakub Novák, a tak se do šaten odcházelo za stavu 4:1 pro hosty. Hned na začátku třetí části snížil na rozdíl dvou branek Petr Gasparik. Poté mohli Hurricani snížit na rozdíl jedné branky, ale Černý neproměnil další trestné střílení, a tak znovu udeřili hosté. V přesilové hře se prosadil Svatoš a bylo to opět o tři branky. Neuběhlo ani dvacet vteřin a na 3:5 snižoval Daniel Macek. Více už toho Vary nezvládly, a tak pouze kosmetickou úpravu přidal Hron.

 

Statistiky utkání:
FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Mukařov - Tago Mago 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
branky: 24. Jakub Černý, 41. Petr Gasparik, 48. Daniel Macek - 18. Lukáš Brychca, 22. Stanislav Zbyněk, 32. Jakub Majer, 32. Tadeáš Velechovský, 48. Karel Svatoš, 49. Dominik Hron; rozhodčí: Martin Kněžík - Jan Knap; vyloučení: 4:4; využití: 0:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Daniel Körber 14 - Jan Bobisud 31;


David Košinár

 

 

 

JUNIORSKOU MAŠINU NEZASTAVIL ANI CHEB, MUŽI PADLI S MUKAŘOVEM

Partneři