JUNIOŘI SLAVÍ POSTUP DO PLAY OFF

Junioři o víkendu uzavírali základní část 1.ligy. Na domácí palubovce je čekalo dvojutkání s Chomutovem, ze kterého potřebovali vytěžit alespoň dva body, aby se nemuseli ohlížet na ostatní výsledky.

Na začátku bylo vidět, že si oba soupeři uvědomovali o co hrají a dlouho se spíše jen tak oťukávali. První gól padl až ve třinácté minutě, kdy nechytatelně trefil šibenici Petr Nöbauer. Bohužel to trvalo pouhých dvacet vteřin a i Chomutov se dokázal prosadit. Vyrovnaný stav nakonec vydržel až do přestávky.

I ve druhé třetině to byli Hurricani, kteří jako první měnili skóre, po milimetrové přihrávce od Jirky Šťovíčka pálil přesně Honza Mašát. I na tuto branku našli hosté odpověď a to hned dvojnásobnou, po druhé třetině tak karlovarští prohrávali 2:3.

Hurricani však nesložili zbraně a zkraje třetí části si slovo vzal opět Honza Mašát, který tentokrát nemilosrdně uklízel přesný pas od Matěje Korbela. Kromě krásných branek jsme viděli i řadu krásných brankářských zákroků a tvrdých soubojů, prostě boj o play off jak má být. Když se podíváme na další změnu skóre tak ta přišla ve čtyřiačtyřicáté minutě a opět to byli hosté. Svěřenci Míry Závory však i tentokrát vyrovnali, konkrétně se o to postaral Jirka Šťovíček a bylo ještě lépe, Vojta Bigas se v přesilové hře trefil přesně pod břevno a karlovarští tak vedli 5:4. Závěr zápasu přinesl velké emoce, které vyvrcholily až červenou kartou po dalším chomutovském srovnání. Hosté tak měli k dispozici dlouhou přesilovou hru, kterou totálně nezvládli, nejprve nabídli možnost trestného střílení Tomáši Zdeňkovi, který ještě nedal. Půl minuty před koncem dostal stejnou šanci Matěj Korbel, ten si již počínal úspěšně a poslal svůj tým do play off.

Komentář karlovarského metodika Martina Kratochvíla: "Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli. V utkání nebylo moc prostoru a po celý zápas jsme hledali cesty, jak se dostat soupeřovi na kobylku. Závěr zápasu byl plný emocí na všech stranách, všichni jsme ale zdraví a jdeme do play off. Klukům děkujeme především za závěr utkání, který byl super. Soupeři rovněž gratulujeme k postupu do play off."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 6:5
14. Petr Nöbauer, 28. Jan Mašát, 43. Jan Mašát, 47. Jiří Šťovíček, 52. Vojtěch Bigas, 60. Matěj Korbel - 15. Marek Macura, 37. Petr Švehla, 40. Petr Švehla, 45. Marek Macura, 57. Petr Švehla; rozhodčí: Lukáš Grundler - Michal Žáček; vyloučení: 4 + Josef Huňat 5 + ČK1:3; využití: 2:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Martin Louda 28 - Jakub Gaier 26; po třetinách: 1:1, 1:2, 4:2;

O den později byla na programu odveta, Hurricani naladěni sobotní výhrou šli do utkání s cílem zvítězit a posunout se na čtvrté místo.

Stejně jako v sobotu se na první branku čekalo do třinácté minuty s tím, rozdílem, že tentokrát jí vstřelili hosté. Vyrovnání však bleskově obstaral Adam Zahraj a vyrovnaný stav se do první sirény již nezměnil.

Téměř v totožném čase jako v první třetině se Chomutov dokázal prosadit i v té druhé. Ani tentokrát si vedení příliš dlouho neužil. Vyrovnávací branku obstaral Martin Prokopec. Neuběhla ještě ani půl minuta a Hurricani po gólu Honzy Mašáta poprvé vedli.

I třetí část byla jedna velká přetahovaná, karlovarští borci se díky trefám Jirky Šťovíčka a Tomáše Zdeňka dostali opět několikrát do vedení. Hosté však vždy srovnali a šlo se tak do prodloužení, ve kterém to byli právě chomutovští, kteří měli více štěstí a svému soupeři tedy oplatili sobotní porážku.

Komentář karlovarského trenéra Miroslava Závory: "Dnes jsme šli do zápasu vyzkoušet, co nejvíce variant na play-off a dostat do hry, co nejvíce hráčů. Bod nám stačil k závěrečnému čtvrtému místu v základní skupině. Budeme sledovat, kdo si nás vybere za soupeře do play-off, protože jsem hodně nepříjemný tým, který umí překvapit. Hlavně u nás doma se snadno nevyhrává. Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na Vás v neděli."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 5:6p
14. Adam Zahraj, 35. Martin Prokopec, 36. Jan Mašát, 49. Jiří Šťovíček, 53. Tomáš Zdeněk - 13. Ondřej Ančinec, 33. Martin Peksa, 44. Jakub Holovej, 52. Ondřej Halej, 56. Ondřej Halej, 61. Jakub Holovej; rozhodčí: Dalibor Berka - Luděk Lejba; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Martin Mičiak 29 - Ondřej Slanař 21; po třetinách: 1:1, 2:1, 2:3, 0:1;

I porážka v nastaveném čase juniorům stačila k posunu na konečné čtvrté místo. Ihned po utkání proběhl výběr soupeřů pro předkolo play off. Karlovarská parta dlouho na soupeře čekala, nakonec po ní sáhlo Kladno. Série na dva vítězné zápasy začíná příští víkend. V sobotu se bude hrát na Kladně, úvodní buly je naplánováno již na 13:30, v neděli se pak oba aktéři přesunou do Míčovky, kde si to rozdají od 19:00.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');