JUNIOŘI BEZ BODŮ A VYDAŘENÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Juniorům těsně unikl postup

V sobotu se mělo definitivně rozhodnout v jaké části CE soutěže budou naši junioři letos nastupovat. Na palubovce v Hale míčových sportů totiž proti Black Angels zakončili kvalifikační skupinu. Postupová matematika byla jasná, vítěz jde do baráže o KB ligu, na poraženého čeká 1.liga.

Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří se dostali do vedení již ve čtvrté minutě díky využité přesilové hře. Karlovarští se dostávali do tempa pomalu, dlouho se jim vůbec nedařilo ohrozit branku soupeře. Když už se jim to povedlo, tak ztroskotali pro změnu na gólmanovi a jak to tak bývá přišel trest, po tvrdé ráně k tyči vedl pražský celek pět minut před koncem již 2:0.

I v prostřední části pokračovala velká taktická bitva, které dlouho kralovali oba brankáři, skóre se opět měnilo až v samotném závěru a bohužel znovu ve prospěch Black Angels.

Před třetí třetinou udělali domácí trenéři pár změn v sestavě a možná ani oni nepočítali s tím, jak rychle se to projeví, po pouhých šestadvaceti vteřinách totiž snížil Matěj Korbel. I poté pokračoval velký tlak Hurricanů, který vydržel prakticky až do závěrečného hvizdu. Úspěch však nepřinesl a po výhře 3:1 se tedy do baráže dostali Black Angels.

Juniorů těsně utekl postup, rozhodně se nemají za co stydět. O postup bojovali prakticky do poslední minuty, což je oproti loňsku výrazný posun. Po krátké pauze tedy svěřenci Míry Závory vstoupí stejně jako v uplynulém roce do 1.ligy

Pozápasový komentář trenéra Míry Závory: „Vyrovnaný zápas, který měl kvality play off, ve kterém rozhodly neproměněné šance. Velká škoda závěrečného tlaku při kterém jsme byli blízko vyrovnání. Nyní nás čeká 1.liga, ve které musíme ukázat naší kvalitu a postupně se připravit na únorové play off."

Komentář šéftrenéra výkonnostních kategorií Martina Kratochvíla: „Škoda, ale na jeden gól se prostě nepostupuje, i když vyloženějších šancí jsme měli víc než soupeř...nicméně, přestože jsme nepostoupili zase se tenhle tým o laťku posunul. V letošní kvalifikaci jsme byli ve hře do poslední minuty. Na rozdíl od minulého roku. Také bych řekl, že na dvou frontách se to nedá táhnout, ale my teď ve Varech pracujeme na širokých kádrech, což se velmi brzy projeví."

FB Hurrican Karlovy Vary - BLACK ANGELS 1:3
branky:
41. Matěj Korbel - 4. Marek Čejka, 13. Marek Čejka, 36. Thomas Heřmanský; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 3:1 + Štěpán Kostrhún 5; využití: 0:2; diváků: 46; zásahy brankářů: Martin Louda 28 - Tomáš Ernée 23; po třetinách: 0:2, 0:1, 1:0;

Vydařený turnaj mladších žáků

O víkendu odstartovali sezónu i mladší žáci, na turnaj v Ostrově vyrazily dva týmy, které doplnily naše starší žákyně. No a jak se jim dařilo? Na to jsme se zeptali jejich trenérů.

Hodnocení trenéra starších žákyň Lukáše Grundlera: „Sobotní premiéra družstva starších žákyň v soutěži mladších žáků se nám překvapivě vydařila. Vzhledem k vysoké nemocnosti hráček jsem nasadil do hry nové členky týmu. Hned první zápas pro nás byl křtem ohněm, dívky v něm totiž nastoupily proti favoritům soutěže. Pod velkým tlakem se tak rychle projevily chyby ve hře, které se nám podařilo během dalších dvou zápasů odbourat a poučit se z nich. Musím holky opravdu pochválit za bojovnost a houževnatost, ani při nepříznivém vývoji zápasu se nevzdávaly a po celý turnaj nás provázela dobrá nálada a užili jsme si i spoustu zábavy.“

Hodnocení trenéra mladších žáků Filipa Moravce: „Turnaj považuji za vydařený, přes velkou marodku a další omluvenky z různých důvodů jsme poskládali dva chlapecké týmy. Děkuji všem, kteří se turnaje zúčastnili a předvedli 100 % výkon. Víme, jak dál pracovat a věřím, že se budeme nadále zlepšovat.“

 

LUKÁŠ KORBEL

JUNIOŘI BEZ BODŮ A VYDAŘENÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Partneři