Junioři stále stoprocentní, hráli i starší žáci a elévové

V sobotu odehráli junioři v Hale míčových sportů své první domácí zápasy. Na prvním ligovém turnaji si připsali dvě výhry a s podobným cílem šli i do domácího dvojzápasu.

V prvním utkání narazili Hurricani na Florbalovou školu Plzeň. První polovina zápasu příliš florbalové krásy nenabídla. Domácí byli aktivnější, vytvářeli si více šancí, většina z nich však skončila mimo. Recept na plzeňského brankáře našel až šest minut před koncem druhé třetiny Dominik Šíbl. Další branky se diváci dočkali až dvě minuty před koncem, kdy se prosadil Matěj Strečanský. Krátce na to dostala Plzeň k dispozici přesilovou hru, kterou již nestihla využít. Naopak osmnáct vteřin při plzeňské hře bez brankáře utekli Honza Skopový a Matěj Korbel. Druhý jmenovaný svým premiérovým gólem v juniorském týmu uzavřel skóre na konečných 3:0. Junioři si tedy po zodpovědném výkonu připisují zasloužené tři body. Za zmínku jistě stojí i první čisté konto stále ještě dorostence Martina Loudy.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbalová škola Plzeň 3:0
19. Dominik Šíbl, 35. Matěj Strečanský, 36. Matěj Korbel; rozhodčí: Michal Žáček - Jakub Matějka; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 28; zásahy brankářů: Martin Louda 15 - Michal Schödlbauer 18; po třetinách: 0:0, 1:0, 2:0;

Druhý zápas svedl karlovarský tým souboj s týmem Sport Club Klatovy. Klatovský tým vzdoroval domácím pouze prvních pět minut. Poté se již naplno rozjel domácí kolotoč. Hurricani bavili fanoušky pohlednými akcemi a během čtyř minut nasázeli pět branek. Postupně se prosadili Ondra Sedláček, Dominik Šíbl, Tomáš Smolka, Šimon Iliev a Tomáš Riedl. Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Domácí vstřelili dalších pět gólů a mířili za nejvyšším vítězstvím v sezóně. Při chuti byli především Ondra Sedláček a Dominik Šíbl, kteří si připsali druhý gól v zápase. Dvě branky přidal také Matěj Korbel. Posledním úspěšným střelcem ve druhé části pak byl Honza Skopový. Ve třetí třetině už jen třemi brankami stvrdili své drtivé vítězství. Nejprve svou druhou branku v zápase vstřelil Honza Skopový, poté zkompletoval přesnou střelou hattrick Matěj Korbel. Gólový učet svého týmu uzavřel čtyři minuty před koncem Tomáš Riedl. I pro tohoto hráče to byl druhý přesný zásah v zápase. V závěru již domácí trochu polevili a nechali Klatovy snížit na konečných 13:2.

SPORT CLUB Klatovy - FB Hurrican Karlovy Vary 2:13
34. Václav Liška, 36. Kamil Gajdoš - 6. Ondřej Sedláček, 7. Dominik Šíbl, 8. Tomáš Smolka, 10. Šimon Iliev, 11. Tomáš Riedl, 17. Ondřej Sedláček, 19. Matěj Korbel, 20. Jan Skopový, 21. Dominik Šíbl, 22. Matěj Korbel, 30. Jan Skopový, 32. Matěj Korbel, 33. Tomáš Riedl; rozhodčí: Michal Žáček - Jakub Matějka; vyloučení: 3:2 + Milan Skopový 10; využití: 0:1; diváků: 48; zásahy brankářů: Svatopluk Hudec 7, Michal Liška 5 - Martin Louda 3, Tomáš Bartůšek 5; po třetinách: 0:5, 0:5, 2:3;

Junioři si po dalších dvou výborných výkonech znovu připisují šest bodů a bez ztráty bodu vedou ligovou tabulku. Neprozaitelnost budou hájit za tři týdny, kdy se utkají s Rokycany a Sokolovem.

O VÍKENDU HRÁLI I STARŠÍ ŽÁCI

Tým White starších žáků vyrazil k prvním zápasům do Klatov. V prvním zápase narazili naši borci na Horšovský Týn. V tomto utkání naši borci ukázali větší kvalitu a vůli po vítězství a odměnou jim byla výhra 5:3. Ve druhém zápase čekal na svěřence Davida Štěpána mnohem silnější soupeř a to FBC Plzeň blue.  Toto utkání bylo bohužel jednoznačnou záležitostí plzeňského týmu, který bez problémů zvítězil 7:1 a poslal svého soupeře do souboje o třetí místo. V něm se Hurricani utkali s Rokycany. I přes veškerou snahu se karlovarským nepodařilo Rokycany zaskočit a ze zápasu si odnesli prohru 9:4 a konečné čtvrté místo na prvním ligovém turnaji.

Druhý tým starších žáků odstartoval nový ročník ve Františkových Lázních, kde je čekal turnaj třetího výkonnostního koše. První zápas to byl nádherný a napínavý souboj s domácím týmem USK Akademik Cheb. Šťastnější byli nakonec naši hráči, kteří si odnesli výhru 3:2. Ve druhém utkání čekal na Hurricany celek z Toužimi. Zápas byl stejně jako ten s Chebem vyrovnaný, nicméně naši hráči třemi góly ve druhé třetině strhli vedení na svou stranu a zaslouženě zvítězili 6:3. I hned po skončení nastoupili karlovarští florbalisté do svého posledního zápasu s Florbalovou školou Plzeň oranžoví. Tento zápas byl přímým soubojem o celkové prvenství v turnaji. Plzeňští ukázali svou kvalitu a bez problémů zvítězili vysoko 9:1. Na naše starší žáky tedy zbylo jen druhé místo, nicméně všichni hráči ukázali, že v sobě mají velký potenciál a v sezóně se s nimi bude muset počítat.