O VÍKENDU HRÁLY ČTYŘI KATEGORIE, EXECLOVALY STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Netradičně v pátek nastoupili junioři ke svému dalšímu utkání. V Hale míčových sportů v západočeském derby přivítali FBC Plzeň.

Úvod zápasu se nesl ve stejném duchu jako většina těch předchozích, Hurricani spalovali šance, ale branky dávala Plzeň a tak již ve třinácté minutě ztráceli domácí tři branky. Naději na obrat nakonec přeci jen vykřesal minutu před koncem Honza Mašát, který využil nádherný pas od Tomáše Zdeňka.

Ve druhé třetině se strhla v Míčovce pořádná přestřelka, Plzeň sice brzy odskočila opět do vedení o tři branky. Hurricani však dokázali manko neskutečně rychle smazat, stačilo jim na to pouhých jednačtyřicet vteřin. Úspěšnými střelci byli Jirka Šťovíček, Pepa Huňat a Honza Mašát. Ve zbývajícím průběhu mohli vidět diváci dalších sedm gólů. Na domácí straně slavili úspěch Matěj Korbel, Adam Zahraj a hattrick dokonal Honza Mašát. Stav po druhé třetině byl tedy 7:8.

I ve třetí části to byla Plzeň, kdo jako první měnil skóre. Jak tomu bylo zvykem, i na tento gól junioři dokázali odpovědět. Dělovkou pod břevno překonal gólmana Martin Kasa. Poté si hosté nejprve vzali dvoubrankové vedení zpět, na to dokázal reagovat Adam Zahraj, Plzeň to však nerozhodilo a po dalším dvojitém úspěchu vedla šest minut před koncem již 9:12. V tu chvíli zareagovali karlovarští trenéři oddechovým časem a důležité rady si jejich svěřenci vzali k srdci, jelikož přišlo rychlé snížení z hokejky Ondry Ančince. Junioři vycítili, že by s výsledkem šlo ještě něco udělat a brzy byli za svou aktivitu odměněni dalším gólem, tentokrát se mohl radovat Jirka Šťovíček. Domácí byli v euforii, kterou umocnil pouhých šest vteřin před koncem při hře bez brankáře Honza Mašát.

Pro Plzeň to byla obrovská facka, ze které se již v prodloužení nedokázala vzpamatovat. Naopak karlovarští hráči byli při chuti a brzy se mohli radovat ze zisku druhého bodu, když přečíslení dva na jednoho úspěšně zakončil Jirka Šťovíček.

Junioři dokázali vstát z mrtvých a postarali se o jeden z nejimpozantnějších obratů za poslední roky.

Komentář metodika Karlových Varů (Martin Kratochvíl): "Poslední dobou se týmu tolik nedaří a dnes potřeboval bodovat. To se nakonec podařilo za cenu velké vůle. Za to patří hráčům i trenérovi poděkování. Pevně věřím, že kluky tenhle zápas pozitivně nakopne a vyhrají i v neděli s tím, že jejich kvalita půjde nahoru společně se sebevědomím.

FB Hurrican Karlovy Vary - FbC Plzeň 13:12p
19. Jan Mašát, 25. Jiří Šťovíček, 25. Josef Huňat, 26. Jan Mašát, 32. Matěj Korbel, 35. Jan Mašát, 39. Adam Zahraj, 41. Martin Kasa, 47. Adam Zahraj, 58. Ondřej Ančinec, 58. Jiří Šťovíček, 60. Jan Mašát, 62. Jiří Šťovíček - 5. Ondřej Kůs, 11. Štěpán Plachý, 13. Adam Denisov, 25. Štěpán Plachý, 27. Jaroslav Konopík, 31. Martin Kasa, 33. Jakub Tykal, 37. Jiří Varta, 41. Vít Pešek, 44. Jakub Tykal, 50. Jakub Tykal, 55. Jaroslav Konopík; rozhodčí: Martin Klán - Filip Oberta; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Martin Louda 26 - Matouš Eret 33; po třetinách: 1:3, 6:5, 5:4, 1:0;

Dva dny po výhře nad FBC Plzeň chtěli junioři získat další body proti Milevsku.

Na rozdíl od pátečního zápasu vstoupili naši hráči do utkání lépe a po gólech Pepy Huňata a Tomáše Zdeňka vedli ve čtrnácté minuté 2:0, i nadále pak byli lepším týmem, bohužel jak to tak bývá zahazovali jednu šanci za druhou, čehož dokázal soupeř využít a srovnat.

Po relativně dobré první třetině přišel v té druhé pořádný šok. Hurricani pětkrát inkasovali a ani branka Petra Nöbauera nic nezměnila na tom, že rázem měli čtyřbrankové manko.

Z tvrdé rány se již junioři nedokázali vzpamatovat, naopak Milevsko bylo při chuti, ve třetí části přidalo dalších pět gólů a zvítězilo 3:12.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Došwich Milevsko 3:12
8. Josef Huňat, 14. Tomáš Zdeněk, 39. Petr Nöbauer - 18. Adam Černý, 18. Martin Dolejš, 23. Dan Hrůza, 23. Matyáš Pátek, 27. Adam Černý, 31. Václav Strouhal, 40. Petr Dolejš, 44. Adam Černý, 45. Martin Dolejš, 53. Martin Dolejš, 56. Václav Strouhal, 57. Dan Hrůza; rozhodčí: Filip Oberta - Martin Klán; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Martin Mičiak 7, Martin Louda 11 - Miloš Kahoun 35; po třetinách: 2:2, 1:5, 0:5;

Starší žáci zakončili své turnaje s rozdílnými pocity

Tým Black starších žáků vyrazil v sobotu do Františkových Lázní, kde chtěl potvrdit zlepšující se formu. Stejně jako junioři i starší žáky čekalo na úvod plzeňské FBC. Zápas se pro naše borce vyvíjel dobře, když po brankách Martina Tvrdka, Vojty Slavíka a Jirky Vilíma vedli v úvodu druhé poloviny 3:2, závěr utkání patřil našemu soupeři, který překlopil výsledek na svou stranu a zvítězil 4:3. Naším druhým soupeřem byl domácí Cheb. S tím jsme se letos utkali již třikrát, ale ani jednou jsme Cheb nedokázali porazit. To se změnilo v sobotu. Po vyrovnané první půlce, kdy se prosadil Vojta Slavík předvedli starší žáci skvělou druhou část a po gólech Martina Heřmana a Dana Hanzlíka se mohli radovat z výhry v poměru 3:1. Souboj o třetí místo nabídl krásný a vyrovnaný souboj se Slavií Plzeň, zápas dospěl až do nájezdů, kde byli sice šťastnější plzeňští hráči a však naši borci ukázali, že se s nimi bude muset počítat.

Tým White hrál o víkendu v Tachově a ač se jim výsledkově příliš nedařilo, tak s výkonem svých svěřenců byl trenér Petr Švec spokojen.

"V Tachově jsme se prezentovali velice dobře, náš tým podporovaný i mladšími žáky dokáže držet krok se soupeřem, hrát vyrovnaná utkání i dle šancí a statistik. Umíme i otáčet zápasy a vytvořit si náskok, co ale stále neumíme je dotáhnout to až do konce. Děkujeme mladším žákům za podporu, byli skvělí i s gólmanem Markem Matějkou."

Holky o víkendu excelovaly

Obrovský progres jsme mohli zaznamenat u našich starších žákyň, holky od začátku sezóny ušly obrovský kus cesty a potvrdilo se to na víkendovém turnaji, kde vyhrály hned tři zápasy a ztratily pouze se silným Chodovem a to pouze o jediný gól. Nadšení neskrýval ani jejich trenér Lukáš Grundler.

Musím hlavně pochválit výkonnostní růst hráčem, který je vidět každým dalším turnajem. Když si vzpomenu na úvod sezóny, kdy jsme dostávali "desítky", tak včera bylo příjemné vidět obrovský posun všech hráček, jak na florbalce, tak v pohybové činnosti. Vyhrát tři zápasy ze čtyř je úctyhodné, když vezmu, že zápas, který jsme prohráli byl nejlepším na turnaji, tak nemohu nic jiného než za celý trenérský tým práci všech hráček pochválit. V některých utkáních nás trápila koncovka, ale je to pro nás dobrá zpětná vazba, na co se v tréninku zaměřit."

Elévové výborní na domácím hřišti

V sobotu se v Míčovce konal turnaj elévů. Ten bohužel ovlivnila nemoc napříč týmy a tak se jich turnaje zúčastnilo místo osmi jen šest. Náš oddíl vyslal do boje tři týmy, které si za mohutné podpory rodičů vedli skvěle. Rodičům patří také poděkování za jejich pomoc při pořádání a přípravě občerstvení pro všechny aktéry. Kluci se jim za tento servis odvděčili nádhernými výkony, všechny naše celky turnajem prošly s minimálním zaváháním, body poztrácely pouze ve vzájemných střetnutích. Celkově se tedy seřadily na prvních třech místech se shodným počtem bodů.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');