MLÁDEŽNICKÉ TÝMY MAJÍ ZA SEBOU POVEDENÝ VÍKEND

Junioři v sobotu v Rokycanech uzavřeli svou sezónu, ve které podruhé v řadě ovládli 2.ligu juniorů.

V prvním duelu nastoupila juniorka k derby proti regionálnímu rivalovi ze Sokolova. Utkání bylo od úvodního hvizdu plně v režii našich borců, kteří již po první třetině vedli 5:0. Demolice pokračovala i ve druhé třetině, to už se však prosadili Sokolov a tak byl rozdíl mezi oběma celky sedmibrankový. Závěrečná část už se pouze dohrávala, Hurricani kontrolovali své vedení a po výsledku 11:4 si došli pro pohodlnou výhru. Pěti body se pod vítězství podepsal Jirka Mutínský (1+4), hattrick nasázeli Ondra Ančinec a Tom Schöniger.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Sokolov 11:4
2. Petr Šťovíček, 3. Tomáš Smolka, 4. Ondřej Ančinec, 8. Ondřej Ančinec, 10. Petr Šťovíček, 15. Jiří Mutínský, 17. Tom Schöniger, 18. Ondřej Ančinec, 24. Tom Schöniger, 34. Tom Schöniger, 36. Tomáš Smolka - 17. Ondřej Rachunek, 18. Ondřej Rachunek, 26. Ondřej Rachunek, 34. Jan Hlavsa; rozhodčí: Jitka Jedličková - Anna Bejčková; vyloučení: 3:2; využití: 2:2; diváků: 24; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 18 - Jiří Pokorný 18; po třetinách: 5:0, 4:2, 2:2;

Posledním soupeřem letošní sezóny byl B-tým Slavie Plzeň. Utkání od úvodu nabídlo pěknou přestřelku, během první třetiny padlo hned sedm branek, šťastnější v ní byla Plzeň, která se ujala jednobrankového vedení. Na začátku té druhé sice přišlo srovnání, náš soupeř však dvěma góly opět překlopil vývoj zápasu na svou stranu. Třetí třetina už byla plně v režii karlovarského týmu a v něm především Toma Schönigera, který dvěma zásahy zkompletoval svůj druhý sobotní hattrick a poslal zápas do prodloužení. V nastaveném čase měli více štěstí plzeňští a získali tak bod navíc.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBŠ SLAVIA Plzeň B 6:7p
5. Petr Šťovíček, 10. Tomáš Smolka, 12. Tomáš Smolka, 13. Tom Schöniger, 27. Tom Schöniger, 36. Tom Schöniger - 3. Filip Blažek, 7. Filip Blažek, 8. Jakub Mikolášek, 12. Jáchym Prošek, 16. Filip Blažek, 23. Matouš Bešta, 41. Hynek Mošna; rozhodčí: Jitka Jedličková - Anna Bejčková; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 26; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 21 - Tomáš Kuneš 15; po třetinách: 3:4, 1:2, 2:0, 0:1;

Junioři se tedy rozloučili se sezónou ziskem čtyř bodů. Co se týče celkového pohledu na 2.ligu juniorů, tak jí náš tým jednoznačně ovládl, se ziskem pětapadesáti bodů za sebou nechal druhou FBŠ Slavii Plzeň "B" o propastných dvacet bodů. Dominance karlovarského týmu byla vidět i při pohledu na individuální statistiky, celkem osm našich hráčů se vešlo do elitní desítky kanadského bodování.

Minipřípravka válčila v Tachově

Minipřípravka tento víkend vycestovala do Tachova na svůj první společný turnaj. A jak nám potvrdil jeden z trenérů Franta Truhlář opravdu to stálo za to.

"Na turnaji jsme naše malé hráče ve věku pět až sedm let rozdělili do dvou týmů a plni očekávání jsme se těšili, co přijde. Nejprve si všichni účastnící, to znamená i naši soupeři z Tachova a Plzně zahráli různé pohybové hry, aby se vzájemně lépe poznali a připravili na zápasy. Poté začal turnaj, na kterém každý z celků odehrál tři utkání v celkové délce šedesáti minut. Jako odměna pak na kluky čekaly krásné čokoládové medaile.

Celkově se jednalo o úžasnou zábavu, radost ze hry, 100% nasazení a parádní podporu rodičů, za což si všichni zaslouží respekt a poděkování. Moc jsme si to užili a věříme, že si letos ještě podobnou akci zopakujeme."

Přípravka excelovala v Chodově

Přípravka v sobotu hrála v Ostrově a vedla si opravdu velmi dobře. Začneme týmem Black, ten se na turnaji prezentoval skvělou hrou, která mu přinesla celkem pět výher, jediné zaváhání přišlo proti našemu druhému týmu White. Kluci z Whitů si vedli ještě lépe, když po úvodní remíze všechny ostatní soupeře deklasovali a celý turnaj tedy zaslouženě opanovali. Závěr sezóny přípravku zastihl ve fantastické formě a my se v budoucnu máme na co těšit.

"Hru obou týmů zdobily skvělé kombinace, bojovnost, nasazení, ale především obrovská radost ze hry. Byl to pro nás poslední turnaj v sezóně a tak si myslím je na místě poděkovat za sezónu. Děkujeme všem hráčům, vedení za podporu, trenérům za čas věnovaný našim ratolestem a rodičům za jejich celoroční podporu a skvělé a hlavně slušné fandění." okomentoval závěrečný turnaj přípravky trenér Jaroslav Moravec