Přijďte podpořit AČKO!

pátek 25. 1. | 20:00

Florbal Primátor NÁCHOD

MLÁDEŽ O VÍKENDU EXCELOVALA NA VŠECH FRONTÁCH

Junioři opanovali 2.ligu

Junioři odehráli v Klatovech předposlední dvojzápas v letošní sezóně. Vzhledem ke svému velkému náskoku si hned v prvním utkání proti domácím Klatovům mohli zajistit celkové vítězství ve 2.lize juniorů. 

Základy svému vítězství postavili Hurricani již v první třetině, kdy se dostali rychle do vedení 4:1. O góly se postarali Tomáš Zdeněk, Dominik Šíbl, Ondra Sedláček a Milan Skopový. Druhá třetina již byla jednoznačnou záležitostí našich juniorů. Klatovy zcela odpadly a nechaly si do své svatyně nastřílet dalších pět branek. Dvakrát rozvlnil síť Honza Skopový, podruhé se prosadil také Dominik Šíbl. Jeden přesný zásah přidali Patrik Konopásek a Arťom Ňorba. Ve třetí třetině se již zápas dohrával pouze z povinnosti, o vítězi bylo rozhodnuto. Přesto viděli diváci ještě pět gólů. Tři míčky skončily v brance gólmana Klána zásluhou Ondry Sedláčka, Milana Skopového a Tomáše Riedla. Klatovy už v závěru pouze korigovaly na konečných 12:3. Bylo to však pouze kosmetická úprava našeho jasného vítězství. 

FB Hurrican Karlovy Vary - SPORT CLUB Klatovy 12:3                                                                               branky: 1. Tomáš Zdeněk, 7. Dominik Šíbl, 9. Ondřej Sedláček, 11. Milan Skopový, 13. Patrik Konopásek, 15. Jan Skopový, 15. Dominik Šíbl, 18. Jan Skopový, 21. Arťom Ňorba, 27. Tomáš Riedl, 33. Milan Skopový, 34. Ondřej Sedláček - 7. Jaroslav Jiřík, 31. Václav Liška, 32. Jaroslav Jiřík; rozhodčí: Jakub Iha - Tomáš Slíva; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 7; zásahy brankářů: Jan Pokorný 20 - Martin Klán 24; po třetinách: 4:1, 5:0, 3:2; 

Díky vítězství nad Klatovy stvrdili karlovarští borci definitivně své ligové prvenství. Utkání proti FBŠ Slavii Plzeň B tedy mohli odehrát v klidu a užít si ho. První třetina nabídla dvě branky a obě skončily v plzeňské kleci. Úspěšnými střelci byli tentokrát Arťom Ňorba s Dominikem Šíblem. Stejně jako v prvním zápase byla nejlepší pasáží karlovarských dorostenců druhá třetina. Během deseti minut svého soupeře šesti góly doslova rozebrali. Plzeň kontrovala jediným gólem. Na začátku třetí třetina zvýšil na 9:1 Patrik Konopásek a uzavřel brankový účet svého týmu v tomto zápase. Slavia sice ještě snížila, na víc než tři góly se však nezmohla a ze zápasu si odnesla porážku 4:9. 

FBŠ SLAVIA Plzeň B - FB Hurrican Karlovy Vary 4:9
branky:
19. Jiří Löffelmann, 30. Filip Blažek, 32. Filip Blažek, 33. Adam Hašek - 10. Dominik Šíbl, 11. Arťom Ňorba, 14. Tomáš Riedl, 17. Dominik Šíbl, 17. Ondřej Sedláček, 21. Dominik Šíbl, 24. Jan Skopový, 24. Milan Skopový, 28. Patrik Konopásek; rozhodčí: Vlastimil Křížek - Václav Lauda; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 9; zásahy brankářů: Jakub Jirkovský 12 - Ondřej Strnad 20; po třetinách: 0:2, 1:6, 3:1;

Junioři si opět připsali dalších šest bodů. Dva zápasy před koncem tak mají na čele nedostižný desetibodový náskok a mohou se radovat z celkového vítězství ve 2.lize juniorů. Sezónu uzavřou svěřenci Míry Závory za 14 dní, kdy se ve Františkových Lázních utkají s Florbalovou školou Plzeň a Rokycany. 

Elévové zakončili sezónu na domácí palubovce

Elévové v sobotu odehráli poslední letošní turnaj. Na domácím turnaji se vůbec neztratili a zakončili povedenou sezónu. 

Výkony našich týmů zhodnotil hlavní trenér Radek Hloušek: "Poslední turnaj letošní sezóny jsme odehráli se dvěma družstvy elévů a jedním týmem akademie složeným z hráčů přípravky. Skvělá nálada a pohodová atmosféra provázely celý turnaj. Týmy jsme opět rozdělili ročníkově.  Pokud bych měl kluky za něco pochválit, tak určitě za krásnou kombinační hru, kdy jejich precizní kombinace končily většinou střelou do prázdné branky. V posledním zápase tým White porazil své starší kamarády a obsadil na turnaji třetí místo. Velkou pochvalu si zaslouží Ondra Hepnar za výkon a nasazení v týmu Akademie. Letošní sezóna byla dlouhá a tak už se těšíme na venkovní hřiště. 

Děkuji rodičům za jejich celoroční podporu, jste opravdu skvělí, bez vás by to nešlo a už se těším na další sezónu jak to opět v září všichni společně rozjedeme."

Mladší žáci se na turnaji v Chodově neztratili

Na turnaji v Chodově se představily dva týmy. Trenéři na závěr sezóny rozdělili hráče tak, aby oba týmy byly konkurence schopné. Tým White vstoupil do turnaje těsnou výhrou nad Sokolovem. V krásném zápase proti druhému týmu Black byl dlouho stav nerozhodný. Nakonec se opět radovali Whiti, kteří zvítězili těsně 3:2. Na výborné výkony bohužel mladší žáci nezvládli navázat v souboji s Chodovem, který jasně prohráli. 

Tým Black odehrál s Chodovem o poznání vyrovnanější partii a dlouho držel vyrovnaný stav. Několikrát byl blízko ke vstřelení vítězné branky. Bohužel se jim to nepovedlo a přišel tak trest, Chodov ukázal svou sílu a třemi brankami rozhodl o svém vítězství. Po těsné prohře se svými kamarády z týmu White v posledním zápase letošní sezóny uhráli remízu se Sokolovem 2:2. 

"Ligovou sezónu hodnotíme pozitivně, protože jsme schopni s našimi nejlepšími hráči porážet silný Chodov, což jsme několikrát dokázali a to byl náš hlavní cíl. Přes to víme, co je třeba ještě zlepšovat. Děkujeme hráčům, že na sobě pracují a hlavně rodičům za podporu." zhodnotil letošní sezónu trenér mladších žáků Petr Švec

Starší žáci odehráli nejlepší turnaj v sezóně

Oba týmy starších žáků se o víkendu sjely do Plzně, kde v rámci turnaje druhého výkonostního koše zakončily letošní sezónu. 

Tým White svou formu načasoval ideálně a odehrál nejlepší turnaj v této sezóně. Naši hráči ve všech utkáních naprosto dominovali a to jak v útoku, tak i v obraně. Díky tomu všechny čtyři zápasy ovládli s pouhými třemi inkasovanými góly. Druhý karlovarský tým Black bojoval statečně a se všemi soupeři držel krok. Bohužel doplatil  na slabší produktivitu, která ho v některých zápasech trápila. Nakonec z toho tedy byla pouze jedna výhra a to proti Florbalové škole Plzeň oranžoví v poměru 6:2. Za předvedené výkony se však hráči rozhodně nemusí stydět. 

O své dojmy z posledního turnaje se s námi podělil hlavní trenér David Štěpán: "Po posledním turnaji, kdy hráči více než hru řešili rozhodčí, jsme si museli nastavit určitá pravidla. Pokud se někdo bude zabývat výkony rozhodčích, tak končí. Tento turnaj hodnotím velmi pozitivně, připadalo mi to, že tam mám úplně jiný tým než na začátku sezóny. Musím kluky strašně moc pochválit, protože dodržovali co měli a poučili se z chyb, které dělali dříve. Na závěr již nezbývá nic jiného než poděkovat všem hráčům za celou sezónu."

 

 

LUKÁŠ KORBEL

 

MLÁDEŽ O VÍKENDU EXCELOVALA NA VŠECH FRONTÁCH

Partneři