Přijďte podpořit AČKO!

sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

JUNIOŘI OPĚT NEZAVÁHALI, STARŠÍ ŽÁCI BOJOVALI

Bez několika opor vyrazili v sobotu do Plzně naši junioři. V úvodním zápase proti domácí FBŠ Slavii Plzeň B jako by se absence několika klíčových hráčů na týmů projevila. Hurricani se celou první třetinu trápili v koncovce, naproti tomu domácí udeřili hned ze své první akce a po dvanácti minutách tedy vedli nejtěsnějším možným rozdílem. Nástup do druhé části byl již o poznání lepší než do té první. Karlovarští hráči se prosadili v úvodní minutě hned třikrát. Úspěšnými střelci byli Štefan Nagy, Matěj Korbel a Arťom Ňorba. Skvělý vstup do druhé třetiny se nakonec ukázal jako rozhodující moment zápasu. Domácí se totiž nezmohli na víc než jednu branku a srovnat stav se jim nepodařilo. V závěru zápasu ještě stvrdil karlovarské vítězství svým druhým přesným zásahem Matěj Korbel.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBŠ SLAVIA Plzeň B 4:2
13. Štefan Nagy, 13. Matěj Korbel, 13. Arťom Ňorba, 36. Matěj Korbel - 1. Ondřej Hlinovský, 23. Vojtěch Porazil; rozhodčí: Jan Husák - Filip Rybnikár; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 12; zásahy brankářů: Roman Zápolský 9 - Jakub Jirkovský 20; po třetinách: 0:1, 3:1, 1:0;

Druhý zápas proti regionálnímu rivalovi ze Sokolova již byl jednoznačnou záležitostí. Sokolovský celek se sice dostal hned v úvodu do vedení. Naši hráči však díky gólům Mariána Žemličky, Tomáše Zdeňka a Štefana Nagyho skóre ještě do konce první části otočili. V dalších dvou třetinách už střílel branky pouze karlovarský celek. Rozvlnit síťku za gólmanem Pokorným se povedlo Matěji Korbelovi, Patriku Konopáskovi, Arťomu Ňorbovi a Tomáši Smolkovi.

Florbal Sokolov - FB Hurrican Karlovy Vary 1:7
3. Aleš Gorožanin - 4. Tomáš Zdeněk, 6. Marián Žemlička, 8. Štefan Nagy, 17. Tomáš Smolka, 21. Patrik Konopásek, 23. Matěj Korbel, 28. Arťom Ňorba; rozhodčí: Luděk Franc - Anna Bejčková; vyloučení: 1 + Ondřej Rachunek 5 + ČK1:0; využití: 0:0; diváků: 15; zásahy brankářů: Jiří Pokorný 18 - Ondřej Strnad 7; po třetinách: 1:3, 0:3, 0:1;

Junioři tedy vezou z Plzně plný počet bodů a v neúplné tabulce navýšili svůj náskok již na třináct bodů. Další zápasy čekají naše hráče za čtrnáct dní, kdy se utkají s Florbalovou školou Plzeň a Klatovy.

Oba zápasy zhodnotil trenér Martin Kratochvíl: "Úvod prvního zápasu vyzněl překvapivě pro Plzeň. Naši hráči působili matným dojmem a především v útoku byli bezzubí. Sice jsme drželi 85 procent času balon na svých florbalkách, ale v zakončení se nám nedařilo. Situace se změnila ve druhé třetině po příchodu Štefana Nagyho. Během jediné minuty jsem zápas otočili a zvítězili."

"Druhý zápas byl o poznání lepší, naši hráči se začali více pohybovat a vytvářet si řadu šancí. Celkem jich využili osm, bohužel branka Fandy Kavúra v závěru nebyla uznána. Jsem rád, že jsme dokázali získat šest bodů i bez řady opor, které pomáhaly Chomutovu v nejvyšší juniorské soutěži. Určitě je to velký příslib do budoucna. Na závěr bych chtěl pochválit gólmanskou dvojici Roman Zápolský a Ondra Strnad. Oba brankáři odchytali své první zápasy v juniorské soutěži a nevedli si vůbec špatně. Cenné zkušenosti si ze zápasu odvezli i další hráči. Premiéru si v obraně odbyl talentovaný Štěpán Maaz a ke svému teprve čtvrtému utkání se svou pílí propracoval Marián Žemlička."

Starší žáci se vydali do Kašperských Hor a Šťáhlav

Elitní tým White čekaly v sobotu další náročná utkání v rámci prvního výkonostního koše. Los tentokrát k našim hráčům nebyl moc příznivý, již ve skupině jim přidělil silné celky FBC Plzeň blue a FBŠ Slavia Plzeň. Starší žáci odehráli proti oběma týmy vyrovnaný souboj, bohužel se na nich podepsala únava, trenér David Štěpán totiž mohl využít pouze osm hráčů. Chuť si Hurricani spravili v souboji o páté místo, kde deklasovali Klatovy vysoko 9:2 a uhájili svou příslušnost v prvním koši. Za zmínku určitě stojí i některé individuální výkony, tým táhli především Ondra Ančinec, který se podílel hned na osmi brankách a Jirka Šťovíček, ten pro změnu nastřílel hattrick.

Druhý tým Black měl na turnaji ve Šťáhlavách velké problémy ze střílením branek. Ve čtyřech zápasech vstřelil pouze dvě. I přes slabou produktivitu si připsal těsnou výhru 1:0 nad FBC Plzeň White. V závěrečném zápase pak ještě zaznamenali bezbrankovou remízu s Chebem.