MLÁDEŽ MÁ ZA SEBOU SKVĚLÝ VÍKEND

Junioři uhráli s Bohemkou bod

O víkendu odstartovala kvalifikační část CE soutěže, kde se bude rozhodovat, zda si junioři zahrají nejvyšší KB ligu nebo 1.ligu. Los k nim příliš milosrdný nebyl a hned na úvod jim postavil do cesty jednoho z aspirantů na celkové vítězství pražské Bohemians.

Hurricani do zápasu postavili nejsilnější možnou sestavu a bez jakéhokoliv respektu. A byli to právě oni, kdo se jako první radoval. Po pouhých dvaceti vteřinách rozjásal domácí fanoušky Martin Krejčí. Hosté byli aktivní hrou karlovarského týmu možná trochu zaskočeni a po minutě kapitulovali po druhé, krásnou individuální akci zakončil úspěšně Adam Zahraj. Bohemians se dostávali do hry pomalu, nakonec se přeci jen dočkali a to hned třikrát, čímž se dostali do vedení. To jim naštěstí vydrželo jen velmi krátce, gólem do šatny zařídil vyrovnání Honza Mašát.

V první třetině nastolily oba týmy velmi atraktivní obraz hry a pokračovaly v tom i ve druhé části. Opět to byli karlovarští junioři, kdo udeřil jako první. Po skvělém napadání vybojoval míček Martin Prokopec a ranou o tyč zvýšil na 4:3. Netrvalo to však ani dvě minuty a měli jsme tu opět vyrovnaný stav. A ten vydržel až do druhé přestávky.

Závěrečnou část otevřeli oba soupeři několika vyloučeními. V sedmačtyřicáté minutě poté došlo opět ke změně skóre. Ani ze druhého samostatného úniku se nemýlil Adam Zahraj. Bohemians poté domácí zatlačili, jelikož bez bodů rozhodně odjet nechtěli, Hurricani však skvěle bránili a v kombinaci s výborně chytajícím Martinem Loudou drželi dlouho vedení. V samotném závěru nakonec tým trenéra Jedličky přeci jen srovnal a na řadu tak přišlo prodloužení.

V nadstavbové  části měli junioři řadu šanci k ukončení duelu, ať už v podobě samostatného nájezdu nebo dvou přesilových her. Úspěch se bohužel nedostavil a o tom, kdo získá bod navíc musely rozhodnout nájezdy. V těch ukázali více kreativity hosté a vezou si tedy sebou do Prahy bonusový bod.

Junioři zahájili sezónu porážkou, nicméně výkon proti silnému soupeři se dá hodnotit pozitivně a naši borci určitě ještě neřekli v kvalifikační skupině poslední slovo. Další body mohou přidat již ve středu na palubovce FBC Plzeň.

Komentář karlovarského metodika Martina Kratochvíla: "Na úvod sezóny hned kvalitní zápas, Bohemka byla favoritem, ale my jí dnes chtěli porazit. Nevyužili jsme řadu šanci a proto musíme být za bod rádi. Zkusíme jim to vrátit v odvetě, protože tým na to máme a právě jemu bych chtěl dnes poděkovat. Díky borci."

FB Hurrican Karlovy Vary - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 5:6pn

branky: 1. Martin Krejčí, 2. Adam Zahraj, 19. Jan Mašát, 28. Martin Prokopec, 48. Adam Zahraj - 9. Patrick Smutný, 13. Filip Folauf, 18. Vojtěch Bílek, 30. Lukáš Trnka, 56. Vojtěch Bílek, N Jan Nachtmann; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 6:4; využití: 0:2; diváků: 60; zásahy brankářů: Martin Louda 27 - Mikuláš Futschik 17, Jan Linhart 12; po třetinách: 3:3, 1:1, 1:1, 0:0;

Dívky vstoupily do sezóny vítězně

Ještě před zápasem juniorů obsadily palubovku v Hale míčových sportů naše holky, které zahájily své letošní působení v 1.lize dorostenek. Prvním soupeřem byl Chodov se kterým se nám vloni příliš nedařilo. Letos ale byla situace úplně jiná. Svěřenkyně Lukáše Grundlera dokázaly obrátit nepříznivý vývoj a dojít si po výsledku 4:2 pro první výhru. A právě Lukáše jsme se zeptali, jak vstup svých hráček do sezóny hodnotí.

"Musím jednoznačně pochválit hráčky za jejich výkon, bojovnost a nasazení v jejich premiéře v 1.lize dorostenek. K zápasu jsme nastoupili se 14 hráčkami s vědomím, že celý zápas odehrajeme v plném počtu z příznivého i nepříznivého vývoje. V úvodu se soupeř dostal do vedení, Pro nás byly vzpruhou dvě vstřelené branky v oslabení. Celé utkání nás provázely chyby, na které se budeme soustředit během dalších tréninků. Skvělý výkon předvedla naše brankářka, která za svá záda nepustila 26 střel."

Mladší žáci a elévové zářili v Plzni

Naše mládežnické kategorie pomalu finišují přípravu na novou sezónu, po úspěšném UNYP Cupu a turnaji v Plzni minulý víkend se na stejné místo vydali i teď, kdy se zúčastnili Gorila Cupu a opět to stálo za to. Elévové získali bronz, mladší žáci pak vystoupali ještě o stupínek výš a oslavili stříbro. No a jak nejen víkendový turnaj hodnotí trenéři? Tak na to jsme se zeptali hlavních trenérů obou kategorií Martiny Lerchové a Filipa Moravce.

"Na začátek sezóny jsme se rozhodli s elévy a mladšími žáky vyrazit na několik turnajů. Důvodem bylo především si znovu zahrát po dlouhé pauze a zároveň otestovat naši úroveň před startem soutěží. Všechny turnaje a víkendy byly plné krásných zážitků. Zažili jsme na nich spoustu emocí. Radost, nejen při vstřeleném gólu na hřišti a výhře, ale i při přesunech mezi halami, kdy jsme blbli a smáli se. To je zážitek, který ve spoustě dětech převáží nad všemi medailemi. Zažili jsme také smutek, po prohraných zápasech, po obdrženém gólu, ale i to k tomu patří a děti se musí naučit tyto momenty zkousnout a překonat. Určitě děti cítily také vztek, když se jim nelíbila některá rozhodnutí, nebo něco pokazily. To vše patří ke sportu a hráči si to musí prožít. Nejsilnější emocí pro nás trenéry byla ovšem hrdost. Nad tím, jak skvělé děti tady máme, jak spolu dokážeme táhnout za jeden provaz, pomáhat si, pobavit se. Všechny tyto zážitky jsou pro nás silnější a cennější než jakákoliv medaile na světě, kvůli tomu děláme trenéry, kvůli tomu máme rádi práci s dětmi. A tohle je také přesně to, co děti udrží u sportu zážitky, pozitivní emoce, prožitek ze sportování, v tomto případě florbalu. Díky všem, kteří s námi táhnou za jeden provaz, ať už trenéři, nebo rodiče. Bez vás bychom to nedokázali."