MLÁDEŽI SE O VÍKENDU VÝSLEDKOVĚ PŘÍLIŠ NEDAŘILO

Junioři končí v předkole

Juniory o víkendu čekal nejdůležitější dvojzápas letošní sezóny. V předkole play off je čekalo Kladno. V sobotu kluci zahájili sérii hranou na dvě vítězná utkání na palubovce soupeře.

Úvod zápasu byl z obou stran celkem vyrovnaný, rozdíl byl však v efektivitě střelby, zatímco Hurricani své šance zahazovali, tak domácí byli o poznání úspěšnější a v patnácté minutě vedli 2:0. Karlovarští našli recept na kladenského gólmana až v samotném závěru, kdy rychlou akci elitního útoku zakončil Honza Mašát.

Sedm minut po zahájení prostřední periody dostali naši borci k dispozici přesilovou hru, kterou zásluhou Jirky Šťovíčka dokázali zužitkovat a vyrovnat. Bohužel krátce po druhém gólu si i oni vyzkoušeli hru v početní nevýhodě a také Kladno jí dokázalo proměnit a do kabin se tedy šlo za stavu 3:2.

Pokud si karlovarští trenéři chystali plány na obrat, tak ty vzaly velmi rychle za své, karlovarští florbalisté totiž místo tlaku sami inkasovali třikrát během pouhých osmi minut a příliš sebevědomí nepřidala ani obdržená branka ve vlastní přesilové hře. Závěr si již Kladno pohlídalo a došlo si pro konečnou výhru v poměru 8:2 a vedení v sérii.

Komentář karlovarského metodika Martina Kratochvíla: "Dnes to nebyl náš den. Začalo to rozbitým autobusem, který se řekl bych, vracel z jarních prázdnin a ty nás sakra ovlivnily. Zítra už budeme hrát play-off a budeme silnější."

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 8:2
8. Filip Sochor, 16. Vojtěch Balvín, 31. Jakub Bohuslávek, 45. Vojtěch Balvín, 46. Jakub Bohuslávek, 49. Filip Molhanec, 52. Jakub Bohuslávek, 55. Jakub Bohuslávek - 20. Jan Mašát, 29. Jiří Šťovíček; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 2:3; využití: 3:1; diváků: 70; zásahy brankářů: Libor Domkař 13 - Martin Louda 25, Martin Mičiak 4; po třetinách: 2:1, 1:1, 5:0;

O prodloužení série bojovali kluci o den později na domácím hřišti, kde letos již několik favoritů dokázali přehrát. Bohužel začátek utkání se nesl v podobném duchu jako o den dříve, Kladno nemilosrdně trestalo sebemenší zaváhání a v osmé minutě se dostali do dvoubrankového vedení. Snížení však přišlo velmi brzy a to díky úspěšně dorážce Honzy Mašáta.

Pořádný kopec smůly si junioři vybrali zkraje druhé části, nejprve totiž nedokázali proměnit velkou šanci, z následného protiútoku si pak vstřelili vlastní gól. I na tuto branku domácí našli odpověď, nechytatelně pod břevno umístil svou střelu Tomáš Smolka. Poté však karlovarští opět dělali zbytečné chyby v rozehrávce, díky kterým nabídli Kladnu několik přečíslení, dvě z nich byli zakončené úspěšně.

Před třetí třetinou tedy leželo před Hurricany tříbrankové manko. Bohužel kluky v klíčových pasážích opustilo štěstí v koncovce, úspěch slavil až osm minut před koncem při přesilové hře Pepa Huňat. To však byla ojedinělá radost, kontaktní branku nepřinesla ani hra bez gólmana, kterou naopak využilo Kladno a definitivně stvrdilo svůj postup.

Junioři byli Kladnu vyrovnaným soupeřem, Kanonýři však ukázali větší kvalitu a ukončují tak sezónu našemu celku v předkole.

Pozápasový komentář karlovarského trenéra Míry Závory: "Chtěl bych poděkovat celému týmu za odvedenou práci v sezóně. Dokázali jsme se zvednou ze samotného dna a díky neskutečnému přístupu všech hráčů v závěru sezóny vybojovat čtvrté místo. Kladno byl velmi kvalitní soupeř, který dokázal trestat nekompromisně veškeré naše chyby a díky tomu zaslouženě postoupit. Pro mnohé hráče prvotní zkušenost s play off, jsem velmi rád, že prakticky celý tým bude nastupovat za juniory i v nadcházející sezóně. závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům, fanouškům, kteří nás podporovali celý rok. Jedno speciální ocenění je pro metodika výkonnostních kategorií, který byl v letošní sezóně nedílnou součástí našeho úspěchu. Děkujeme."

Dorost tentokrát bez bodu

V oslabené sestavě vyrážel dorost v sobotu do Teplic. Prvním soupeřem, který jim chtěl cestu za body překazit byla Kadaň. Hned první třetina nabídla pořádnou přestřelku, celkem padlo pět branek, do kadaňské sítě si našli cestu rány Michala Hůly a Martina Prokopce. Michal Hůla se postaral i o srovnání zkraje prostřední periody. Poté však přišla pasáž, kdy karlovarští dorostenci inkasovali během deseti minut pětkrát a rázem museli stahovat výrazné manko. Ve třetí třetině si již Kadaň výsledek pohlídala a nic na tom nezměnil ani zkompletovaný hattrick Michala Hůly nebo branky Filipa Nevšímala a Dana Neckáře.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC DDM Kati Kadaň 6:11
4. Michal Hůla, 14. Martin Prokopec, 20. Michal Hůla, 36. Filip Nevšímal, 40. Daniel Neckář, 42. Michal Hůla - 1. René Chodura, 3. Miroslav Šeda, 10. Jaroslav Michálek, 21. Jaroslav Michálek, 27. Mikuláš Kulík, 28. Dominik Mach, 29. Jaroslav Michálek, 30. Martin Šulaj, 35. David Budák, 36. René Chodura, 38. Ondřej Kalach; rozhodčí: Ondřej Hrubý - Pavel Váňa; vyloučení: 2:2; využití: 2:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 26 - Jan Leština 24, Martin Příhoda 5; po třetinách: 2:3, 1:5, 3:3;

Vůbec se našim dorostencům nepovedl zápas s Litvínovem, během dvaadvaceti minut inkasovali osm gólů, Martin Prokopec sice dokázal korigovat, Bivojové však byli při chuti a postupně navýšili ukazatel skóre až na číslo třináct. V závěru sice ještě Martin Prokopec přidal další dvě trefy, byla to již pouze kosmetická úprava.

SK BIVOJ LITVÍNOV - FB Hurrican Karlovy Vary 13:4
7. Jan Vokáč, 9. Jan Vokáč, 12. Jan Vokáč, 14. Jakub Raiminius, 16. Erik Kocur, 21. Jan Vokáč, 22. Erik Kocur, 23. Jan Vokáč, 33. Jan Jupa, 34. Jakub Raiminius, 35. Josef Jupa, 40. Jan Vokáč, 42. Erik Kocur - 25. Martin Prokopec, 32. Martin Prokopec, 39. Martin Prokopec, 45. Martin Prokopec; rozhodčí: Ondřej Hrubý - Pavel Váňa; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 15; zásahy brankářů: Filip Šimůnek 16 - Tomáš Heimerle 16; po třetinách: 4:0, 4:1, 5:3;

Starší žáci mají za sebou nepodařený víkend

Tým Black starších žáků cestoval v sobotu do Františkových Lázní, kde ho čekal tři zápasy v rámci elitního koše. Rozpis turnaje postavil Hurricanům na úvod do cesty Florbalovou školu Plzeň. Utkání mělo jasný průběh a dopadlo tak, že si tři body po výhře 8:2 odnesl náš soupeř. O poznání vyrovnanější byla bitva se Sokolovem. Starší žáci se dostali osm minut před koncem do vedení 2:1, nezvládli však závěr, kdy rozhodující branku inkasovali půl minuty před koncem a prohráli tak 2:3. Chuť si svěřenci Fandy Novohradského spravili až proti Tachovu, po vyrovnané první části v té druhé nasypali svému soupeři pět branek a zvítězili 6:2.

Ani Whiti si v Kdyni nevedli o moc lépe, nejvyrovnanější zápas odehráli hned na začátek, kdy těsně padli s Horšovským Týnem 3:4. Proti Tlučné jsme sice šli rychle do vedení, nakonec však zůstalo u jednoho zásahu, naproti Tlučná mířila přesně pětkrát a vrátila tak karlovarskému celku porážku z posledního turnaje. Body nepřišly ani proti Klatovům, kde starší žáci i přes bojovný výkon padli 4:8.

Výkony týmu White zhodnotil trenér Petr Švec: "Tentokrát jsme se museli obejít bez pomoci hráčů z áčka a to se na nás podepsalo. Individuální chyby, mizerná rozehra a špatné řešení standardních situací, což soupeři okamžitě trestali. Na druhou stranu náš tým je kombinovaný a dost mladý a to je pro nás příslib do budoucna. Protože až nasbírají zkušenosti, tak budou ještě lepší. Byl to prima turnaj."

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');