JUNIOŘI ZA TŘI BODY, OSTATNÍ CELKY SE SMÍŠENÝMI POCITY

Juniory o víkendu čekal dvojzápas v Plzni, ze kterého potřebovali vytěžit co nejvíce bodů vzhledem k účasti v play off. V sobotu kluky čekala silnější Slavia, tu letos ještě neporazili a nyní byla ideální příležitost to změnit.

A na začátku to vypadalo velmi dobře, během třech minut se dvakrát prosadil Honza Mašát a Hurricani vedli 2:0. Bohužel místo dalších gólů sami inkasovali a to hned dvakrát. Po první třetině tedy byl stav vyrovnaný.

S úvodní sirénou odešli na trestnou lavici pykat dva hráči, jeden z každého týmu. Domácím hra čtyři na čtyři vyhovovala více a po sedmatřiceti vteřinách se dostali poprvé v zápase do vedení. Karlovarští měli výrazně méně střel, byli však efektivní v zakončení a tak dokázali brzy srovnat, postaral se o to Adam Zahraj. Ani tentokrát však stav nevydržel příliš dlouho a byli to opět domácí, kdo ho měnili. Ještě před polovinou zápasu si vzali zpět vedení a dokonce ho dokázali navýšit na dvě branky. Svěřenci Míra Závory dostali v závěru prostřední periody k dispozici přesilovou hru, kterou dokázali i využít. Konkrétně se o to postaral Jirka Šťovíček.

Ve třetí třetině pokračoval nastolený obraz hry, Slavia po pěti minutách dokázala opět odskočit na rozdíl dvou gólů. Snížení mohl obstarat Jirka Mutínský, trestné střílení však neproměnil. Junioři se tak kontaktní branky dočkali až sem minut před koncem z hokejky Matěje Korbela. Poté přišel již poněkolikáté v sezóně zkrat, kdy se junioři nechali v závěru vyloučit za příliš mnoho hráčů na hřišti. Místo tlaku se tak museli bránit. Oslabení sice ubránili, po jeho skončení však inkasovali a to byla zároveň poslední trefu v utkání, které tedy naši borci prohráli 5:7.

Komentář karlovarského trenéra Míra Závory: "Soupeř na nás od první minuty zápasu nastoupil ve vysokém tempu. Vytvořil si řadu příležitostí, přesto jsme dokázali jít do vedení my. Bohužel díky individuálním chybám jsme nechali soupeře dotáhnout. Střední pasáž hry byla vyrovnaná s řadou příležitostí z obou stran. Střední pasáž hry byla vyrovnaná s řadou příležitostí z obou stran. Závěr zápasu soupeř trestal naše chyby a my jsme nedokázali zápas dotáhnout. Přes velkou marodku a absenci klíčových hráčů jsme celkově s zápasem spokojeni."

FBŠ SLAVIA Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 7:5
12. Tomáš Vlček, 18. Filip Blažek, 21. Matouš Bešta, 28. Jakub Mikolášek, 31. Petr Pacanda, 46. Jakub Mikolášek, 59. Filip Konrady - 5. Jan Mašát, 8. Jan Mašát, 26. Adam Zahraj, 36. Jiří Šťovíček, 54. Matěj Korbel; rozhodčí: Lukáš Hajšman - Václav Patera; vyloučení: 3:5; využití: 0:0; diváků: 58; zásahy brankářů: Daniel Dolák 17 - Martin Louda 34; po třetinách: 2:2, 3:2, 2:1;

O den později vyrazili kluci do Plzně znovu, jejich soupeřem bylo tentokrát místní FBC. Možná máte ještě v paměti domácí utkání s tímto soupeřem, které skončilo 13:12 v náš prospěch a úvod toho sobotního vypadal, že se dočkáme podobného výsledku.

Během úvodních deseti minut viděli diváci celkem pět gólů, dva z nich padli do plzeňské sítě a úspěšnými střelci byli Honza Mašát a Tomáš Smolka. Poté se hra trochu uklidnila a skóre se opět měnilo v závěru první části. Junioři si poprvé vzali do svých rukou vedení díky trefám Jirky Šťovíčka a Honzy Mašáta. Z vedení se však neradovali dlouho, Plzeň totiž překlopila vývoj opět na svou stranu a po první třetině jsme tedy prohrávali 5:4.

A bylo ještě hůře, karlovarští hráči totiž zaspali začátek druhé periody a dovolili domácím odskočit do vedení 7:4. Z této facky se naštěstí junioři vzpamatovali a brzy dokázali korigovat zásluhou Adama Zahraje. Do konce třetiny se ukazatel skóre měnil ještě dvakrát, oba soupeři se prosadili jednou, naším úspěšným střelcem byl Ondra Ančinec.

Naši junioři letos již několikrát dokázali zvrátit nepříznivý vývoj ve třetí třetině a i nyní to byl podobný případ. Kontaktní gól vstřelil po pouhých dvou minutách Petr Nöbauer, vyrovnání obstaral Jirka Šťovíček a veledůležité tři body vystřelil pět minut před koncem Adam Zahraj.

Komentář karlovarského metodika Martina Kratochvíla: "Po včerejší skvělé bitvě ve večerních hodinách dnes přišla na hráče únava. Bylo to cítit celé dvě třetiny. Ve třetí třetině, tak jak to bývá, jsme se nadechli a zápas obrátili na svou stranu. Hráčům za víkend děkujeme a soupeře zdravíme."

FbC Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 8:9
1. Jaroslav Konopík, 5. Filip Šíp, 8. Štěpán Plachý, 19. Jaroslav Konopík, 20. Jakub Tykal, 21. Jaroslav Konopík, 22. Jiří Winter, 34. Jakub Tykal - 4. Jan Mašát, 10. Tomáš Smolka, 18. Jiří Šťovíček, 18. Jan Mašát, 25. Adam Zahraj, 39. Ondřej Ančinec, 42. Petr Nöbauer, 47. Jiří Šťovíček, 55. Adam Zahraj; rozhodčí: Vladimír Buzický - Martin Štrunc; vyloučení: 1:1 + Matěj Korbel OS; využití: 1:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Matěj Urban 35 - Tomáš Bartůšek 24; po třetinách: 5:4, 3:2, 0:3;

Junioři se tak tři kola před koncem stále drží ve hře o play off. Kolem šestého místa je však dost těsno a budeme potřebovat každý bod. Další můžeme přidat již příští týden proti Milevsku.

Dorost tentokrát bez bodu

V oslabené sestavě se dorost vydal v sobotu do Prahy. Na úvod čekal naše borce duel s Teplicemi. Do vedení jsme se jako první dostali my, v páté minutě se do statistik zapsal Damián Koura. Teplice však dokázaly brzy srovnat a vyrovnaný výsledek vydržel až do přestávky. Druhá část nabídla pouze jednu branku, která bohužel padla do naší sítě. Na začátku té třetí srovnal David Pudil. Když už to vypadalo, že si oba soupeři body rozdělí, zasadily Teplice svému soupeři tvrdý úder ze kterého se již nedokázal vzpamatovat a prohrál tedy 2:3.

FB Hurrican Karlovy Vary - DDM Dynamo Teplice A 2:3
5. Damián Koura, 34. David Pudil - 9. Martin Šnobr, 26. Richard Strejcovský, 43. Tomáš Frontz; rozhodčí: Jakub Dragoun - Daniel Fišer; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 100; zásahy brankářů: Alois Švabčík 22 - Daniel Kratochvíl 23; po třetinách: 1:1, 0:1, 1:1;

Druhý zápas proti silnému Ústí byl bohužel jedním velkým trápením v koncovce, i přes několik zajímavých šancí nedokázali dorostenci gólmana Ústí překonat, naproti tomu náš soupeř byl úspěšný hned sedmkrát a byla z toho tedy vysoká porážka.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 7:0
3. Jaroslav Novák, 5. Vladimír Trčka, 7. Filip Šedivý, 18. Jaroslav Novák, 28. Adam Závěrka, 39. Adam Závěrka, 42. Jan Dolejší; rozhodčí: Daniel Fišer - Jan Řehák; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Vojtěch Pražák 15 - Jan Kolínek 5, Alois Švabčík 16; po třetinách: 3:0, 2:0, 2:0;

Podařený turnaj přípravky

V sobotu obsadila palubovku naší domácí arény přípravka, kterou zde čekal náročný florbalový program. I přestože se trenéři potýkaly s velkou absencí, tak se bylo na co dívat, což nám ostatně potvrdil i jeden z trenérů Jarda Moravec.

"Sobotní turnaj byl poznamenán početnou marodkou, kdy k zápasům nemohlo nastoupit hned patnáct dětí. To byla veliká škoda, jelikož nás v roli trenérů přišli podpořit Martin Koubek, Honza Zavadil a Ondra Vašíček, tedy borci z našeho A-týmu. Těm bych chtěl určitě poděkovat. Tým White musel turnaj odehrát pouze v pěti hráčích, kde navíc dva "zkušení" borci dostali herní úkol, vypracovávat brankové příležitosti florbalovým nováčkům. Týmy Black a Red pak předváděly vyrovnané výkony s pěknými akcemi, ale i věci na které se budeme muset v tréninku zaměřit."

Doma hráli i mladší žáci a elévové

O den později se konal v Míčovce turnaj mladších žáků, kterého se v rámci druhého výkonnostního koše zúčastnili také naši elévové, ani oni nemohli postavit kompletní tým, přesto se jim dařilo plnit taktické pokyny a nebát se zkoušet vlastní řešení vzniklých herních situací, odměnou jim byli dvě výhry.

Kromě elévů samozřejmě nemohli chybět ani dva týmy mladších žáků, no a jak se jim dařilo nám přiblížil trenér Filip Moravec

"Tentokrát jsme zvolili trochu jiné rozložení týmů a členy akademie jsme dle ročníku rozhodili do dvou družstev. Tým White složený s hráčů ročníku 2008 svůj turnaj zvládl s bilancí dvou výher a remízy. Solidní výkony po celý turnaj zhatil výpadek na konci zápasu s Chebem, kdy jsme naší přílišnou pasivitou nechali soupeře srovnat.

Blaci byli namícháni hráči ročníků 2007 a 2008, naše výkony byly jako na houpačce. Každopádně nekvalitní a pomalé řešení situací v útočném pásmu nás připravilo o více gólů a tím pádem i o lepší výsledek."

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');