OTOČKA V ZÁVĚRU A DALŠÍ TŘI BODY DO TABULKY

Řada týmu byla od úvodu sezóny nucena své zápasy odkládat, našemu A-týmu se zatím podobné problémy úspěšně vyhýbají a o víkendu tak mohl nastoupit i do šestého utkání, tentokrát na palubovce Jaroměře.

Hurricani nastoupili do utkání hodně aktivně a již v páté minutě vedli po gólech Dominika Emlara a Dana Nicklase 2:0. Jaroměř špatný nástup do zápasu zkusila změnit střídáním gólmanů. Nový strážce domácí svatyně však držel nulu pouze minutu než kapituloval po bombě Dana Nicklase. Komfortní karlovarskou pozici ještě vyšperkoval při přesilové hře Dominik Emlar. Poté jako by si karlovarští hráči pomysleli, že svého soupeře zlomili a lacinými chybami nechali soupeře snížit na rozdíl dvou branek. Na ještě větší drama zadělala Jaroměř v samotném závěru první části z přesilové hry.

Pokud byl nástup do první třetiny na jedničku, tak v té druhé to byl jeden velký průšvih. Karlovarská obrana vůbec nebyla schopna zastavit valící se útoky na svou branku a z vedení 4:0 byla najednou ztráta 4:6. Tým evidentně potřeboval něčím probudit a tak trenéři sáhli ke zúžení sestavy a výměně brankářů. Kýžený efekt to nakonec přineslo, kdy nejprve snížil Honza Běloch, na 6:6 poté v přesilové hře srovnal Michal Klápa. Místo další branky však přišel další nedůraz v naší obraně a sedmý gól domácích.

Před závěrečným dějstvím došlo k dalším změnám v sestavě a opět to přineslo úspěch. O rychlé vyrovnání se postaral ranou bez přípravy Matěj Svatek. Svěřenci Petra Pánka se nechtěli o body dělit a v čtyřiapadesáté minutě zásluhou Michala Klápy odskočili do vedení. Stejný hráč o chvíli později využil přesilovou hru, zkompletoval hattrick a definitivně poslal tři body do Karlových Varů, v závěru pak ještě zaokrouhlil na číslo deset střelou do odkryté klece Kuba Pecha.

Výhra v Jaroměři se nerodila lehce nakonec to A-tým zvládl a dále se veze na vítězné vlně. Svou skvělou formu potvrdil Dan Nicklas, který podruhé v řadě zaznamenal pět bodů. Uvidíme, zda si všechen střelný prach nevystřílel a schoval si ho trochu i na příští týden, kdy do Míčovky přijedou kladenští Kanonýři.

Komentář našeho trenéra Petra Pánka: „Do utkání jsme měli výborný vstup, kdy jsme se dostali do vedení 4:0. Bohužel nám to možná uškodilo, jelikož jsme se ukolébali, přestali hrát, vypouštěli souboje a dělali zbytečné chyby. Jaroměř se takovou patnáctiminutovkou, kdy nám dala šest gólů dostala zpět do zápasu a dokázala ho otočit. To nás přinutilo hru stáhnout na dvě lajny, což byla škoda, protože jsme tady měli mladé hráče a chtěli jsme, aby hráli až do konce. Jsme rádi, že se nám díky střelbě, tlaku do brány a nějakým změnám v sestavě povedlo utkání otočit a dovést ho do vítězného konce.“