PODAŘENÝ VÍKEND MLÁDEŽNICKÝCH TÝMŮ

Holky excelovaly v Chodově

Starší žákyně v sobotu jely do Chodova, kde je čekaly čtyři těžké zápasy. Prvním soupeřem byla plzeňská Slavia, holky měly zápas od úvodu plně pod kontrolou a v poklidu si došly pro tři body. O poznání těžším soupeřem byly Rokycany. První polovinu svěřenkyně Lukáše Grundlera vyhrály 4:2 a i když soupeřky v závěru tlačily, dokázaly však jen snížit na konečných 4:3. Chodov letos holky zatím ještě neporazily, tentokrát k tomu však neměly daleko. Utkání bylo od úvodu velmi vyrovnané a oba soupeři se přetahovali o každý balón. Nakonec se bohužel ukázaly zkušenosti, a po karlovarském vyrovnání Chodov dokázal opět vedení strhnout na svou stranu a nakonec i zvítězit těsně 6:5. Turnaj zakončily naše hráčky vítězstvím 10:0 nad Mariánskými Lázněmi, druhé čisté konto si připsala Eliška Držíková. Celkově to byl pro náš tým povedený víkend a je vidět, že se holky zlepšují zápas od zápasu.

Domácí turnaj elévů

V sobotu hráli doma elévové, do boje šly tři týmy, které doplnil ještě celek Academy, kde se objevilo několik z borců naší přípravky. A opět to stálo za to, což potvrdil i trenér Jarda Moravec.

"Turnaj opět poznamenala zvýšená marodka, i tak se nám opět povedlo složit čtyři týmy. V celku Academy jsme zkoušeli nové tváře a mohli jim případně v budoucnu dát další šanci. White, Black a Red opět sváděli krásné florbalové souboje a jednotlivci se snažili plnit osobní trenérské výzvy. Co se týče výsledků, tak White padli o jediný gól s Ostrovem, díky čemuž se nedostali do elitní trojky. O celkové prvenství si to rozdali naše zbylé dva týmy, kde za delší konec tahal nakonec ten Red. Osobně bych chtěl kromě našich hráčů pochválit všechny sokolovské borce, kteří vítěznému týmu Red statečně vzdorovali a zápasům by slušela remíza. Na závěr bych chtěl poděkovat klukům z A-týmu, kteří nám den před turnajem připravili dvě hřiště. Dále děkujeme rodičům za jejich pomoc při pořádání a úklidu, i díky nim jsme se dokázali popasovat s časovým presem. Teď si týden odpočineme, potrénujeme a poté hurá do Ostrova, kde nás v rámci KFA čekají tři utkání v lize mladších žáků."

Starší žáci se svými výkony spokojeni

Tým Black starších žáků bojoval v neděli o postup do elitního výkonnostního koše. Lepší start do turnaje si kluci přát nemohli, na úvod přehráli Rokycany 3:1, byl to ale pořádný boj. Definitivní pojistku na vítězství dal totiž pouhou vteřinu před koncem David Pudil, ten celkem vstřelil dvě branky, jednu přidal Matěj Poplštein. Podobný průběh mělo i derby proti FBC Plzeň, v první polovině se dvakrát prosadil Jirka Vilím, v té druhé však Plzeň vsítila kontaktní gól a opět jsme tak byli svědky drama, týmu pod vedením Fandy Novohradského však opět vyšla závěrečná minuta, kdy na konečných 3:1 upravil Martin Tvrdek. Poslední soupeř Tlučná se z turnaje nakonec odhlásil a starší žáci tak se dvěma výhrami celý turnaj ovládli.

Druhý tým White hrál v neděli doma, o své dojmy z turnaje se s námi podělil hlavní trenér Petr Švec.

"Do domácího turnaje jsme tentokrát vstoupili bez podpory hráčů z našeho a-týmu, v prvním zápase jsme k našemu překvapení předvedli perfektní výkon a došli si tak pro zasloužené vítězství. Ve druhém utkání bylo vše naopak a po slušném začátku Plzeň převzala otěže a dělala si s námi, co chtěla. Po slušném třesku v šatně hráči změnili přístup a jejich projev proti Klatovům byl super, i když na body to nakonec nestačilo. Děkuji Filipu Moravcovi za pomoc a všem hráčům i hráčkám za parádní turnaj."

Junioři přivezli důležité body

Do konce základní části 1.ligy zbývali tři kola a před domácím dvojzápasem s Chomutovem vyrazili junioři naposledy ven, konkrétně do Milevska.

V minulém zápase s Plzní naši borci zaspali začátek a bohužel se stejný scénář opakoval i nyní. Než se kluci rozkoukali prohrávali po polovině první části 1:4, o naší branku se postaral Petr Nöbauer. Snížení přišlo pět minut před přestávkou, kdy domácího gólmana nachytal Adam Zahraj, stejný hráč se o slovo přihlásil ještě jednou a dostal tak svůj tým do kontaktu.

Na začátku druhé periody dostali Hurricani k dispozici přesilovou hru a dokázali jí zásluhou Jirky Šťovíčka i proměnit, čímž se definitivně vrátili do zápasu. A bylo ještě lépe, minutu a půl před koncem vybídl Honza Mašát ke skórování Ondru Ančince a ten poslal juniory poprvé do vedení.

Stejně jako zkraje druhé třetiny dostali i v té třetí karlovarští hráči k dispozici přesilovou hru a opět jí dokázali využít. Postaral se o to tvrdou ranou Vojta Bigas. Milevsku se sice podařilo ještě bleskově snížit, byla to však jejich poslední radost v zápase. Svěřenci Míry Závory odolali i závěrečnému tlaku při hře bez brankáře a mohli se radovat z důležité výhry.

Díky ní se posunuli v tabulce na páté místo a opět zvýšili své naděje na play off. O tom se definitivně rozhodne za čtrnáct dní v domácím dvojzápase s Chomutovem.

Komentář karlovarského metodika Martina Kratochvíla: "Dnes vynikající zápas ze všech stran. V prvé řadě prvotřídní řízení utkání a samozřejmě kvalitní hra obou týmů. Hrál se taktický florbal na obou stranách a zápas měl prostě všechno. My to brali jako play-off a tudíž stav 4:1 nebyl rozhodující. Zdravíme Milevsko."

FBC Došwich Milevsko - FB Hurrican Karlovy Vary 5:6
3. Adam Černý, 5. Lukáš Trojáček, 7. Kryštof Süsmilich, 8. Václav Strouhal, 46. Adam Černý - 4. Petr Nöbauer, 16. Adam Zahraj, 20. Adam Zahraj, 22. Jiří Šťovíček, 39. Ondřej Ančinec, 45. Vojtěch Bigas; rozhodčí: Tomáš Čekan - Václav Paletář; vyloučení: 4:2; využití: 0:2; diváků: 93; zásahy brankářů: Miloš Kahoun 18 - Martin Louda 24; po třetinách: 4:3, 0:2, 1:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');