FR. LÁZNĚ HOSTILY TURNAJ ŽÁKŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

O prvním červnovém víkendu se v lázeňském městě Františkovy Lázně setkali žáci základních škol, aby poměřili své síly ve florbalovém turnaji. Ten byl rozdělen do dvou hracích dnů. V sobotu hrál první stupeň ZŠ a neděle patřila druhému stupni.

 

Na sobotu poskládal trenér David Štěpán hned dva týmy:
Bílé Medvědy "A" o sestavě:
Gólman: Marek Hoško
Hráči: Josef Sedláček, Robin Prokop, Ondřej Ančinec, Lukáš Fučík, Ondřej Junek a Václav Hrdlička
Bílé Medvědy "B" o sestavě:
Gólman: Lukáš Hynek
Hráči: Nicolas Beneš, Daniel Neckář, Filip Kopřiva, Adam Potužák, Daniel Česák a Ondřej Veselý

 

„Kluci podali výborné výsledky, díky kterým jsme ze skupin postoupili jako první v áčku a druzí v béčku“, komentuje základní část turnaje trenér David Štěpán.

 

V semifinále se pak tým Medvědů „A“ utkal se čtvrtým týmem ze skupiny B, který s přehledem porazil. Stejně tak smetli svého soupeře (třetího ze skupiny A) i Medvědi „A“. Sobota tedy vyvrcholila vzájemným duelem obou týmů. „Finále bylo naše“, s úsměvem dodává David Štěpán.

 

Mědvědi A nakonec porazili Mědvědy B rozdílem dvou branek (4:2) a s turnajem se rozloučili vítězně. Tabulka konečného pořadí hovoří jasně:

 

Konečné pořadí:
1.místo: Bílí Medvědi A
2.místo: Bílí Medvědi B
3.místo: Fast Ball
4.místo: Fr.Lázně A
5.místo: Fr.Lázně B

Nejlepší gólman: Marek Hoško Nejlepší hráč: Nicolas Beneš Nejlepší střelec: Robin Prokop

 

Do nedělního turnaje druhého stupně základních škol vyslal trenér David Štěpán tým:
Modří Tygři o sestavě:
Gólman: Alois Švabčík
Hráči: Jan Axmann, Nikolas Mareček, Jakub Lexa, Tadeáš Pernet, Jan Bartoš, Dominik Brtek, Václav Pražák, Damian Kouta a Vítek Benda

 

Hned na úvod čekaly hráče dva velmi vyrovnané duely, které shodně končily nájezdy. Z obou výsledků se však radoval soupeř (Modří Tygři - Fast Ball 0:1 po nájezdech a Modří Tygři - Fr.Lázně A 1:2 po nájezdech).
Kluci se ale nenechali rozhodit a koncentrovali se na třetí duel, ve kterém přejeli tým Františkovy Lázně B 6:0. V semifinále Tygři podruhé narazili na Františkovy Lázně A. Ani tentokrát to na výhru bohužel nestačilo a tak se museli spokojit s bojem o 3.-4.místo. „Čekaly nás Františkovy Lázně B, se kterými jsme v základní skupině vyhráli vysoko 6:0. Všiml jsem si ale, že do pole nastupují dva nejlepší střelci áčka, což mě překvapilo. Navíc i gólmani se prohodili“, popisuje trenér David Štěpán. Zápas byl nakonec velmi dramatický a skončil remízou 3:3. „Přišly na řadu nájezdy, které rozhodli právě zmínění hráči áčka“, dodává smutně David Štěpán.

Náladu mu však jistě vylepšil jeho svěřenec Nikolas Mareček, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

 

(Jakub Sýkora)

 

 

 

FR. LÁZNĚ HOSTILY TURNAJ ŽÁKŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');