ELÉVOVÉ SI PODMANILI TURNAJ V PARDUBICÍCH

Když se řeknou Pardubice, většina z nás si asi představí perník nebo Velká pardubická. Je to však také město, které žije florbalem. Poznala to nedávno naše reprezentace a tento víkend také delegace šestnácti elévů a čtyř trenérů, která se zúčastnila atraktivního turnaje Junior Sokol Cup 2018. Kromě vlastních zápasů byla perličkou celého víkendu návštěva superligového zápasu mezi Pardubicemi a Českou Lípou. Na vlastní oči tak mohli vidět řadu osobností českého florbalu v čele se Štěpánem Slaným nebo Péťou Novotným, který v Lípě hostuje z našeho oddílu. Atmosféra zápasu odehrávajicím se v hale hokejistů Dynama Pardubice byla naprosto famózní, čemuž přispěla i fantastická více než dvoutisícová návštěva. Naši borci si to opravdu užívali, několikrát byli dokonce vybráni na světelnou kostku nad hřištěm. Náladu umocnil i fakt, že si na stejném hřišti později zahráli také. 

Ale teď už pojďme k samotným zápasům. 
Turnaj odstartoval v sobotu základními skupinami, tým Black svou skupinu naprosto jednoznačně ovládl a po pěti výhrách bral první místo. Tým White za svými kamarády příliš nezaostal, zaznamenal jednu porážku a obsadil druhé místo.

V neděli přišlo to, na co všichni čekali a kvůli čemu se celou sobotu tak tvrdě bojovalo, tedy play off. Hráči z tým Black pokračovali i ve vyřazovacích bojích bez nejmenších problémů, nejprve přestříleli Pardubice 8:3 a poté deklasovali Českou Lípu vysoko 6:0, čímž si zajistili postup do finále. Whitům sice nevyšel hned první zápas, který prohráli s Vinohrady těsně 2:3 po nájezdech. V opravných utkáních si však spravili chuť a po dvou výhrách obsadili deváté místo. Trenér Radek Hloušek po turnaji nešetřil chválou, hlavně z toho důvodu, že to byl první turnaj v této kategorii pro naše borce.

Finále bylo pro Hurricany takovým malým Naganem, boj o každý metr a velmi vyrovnaná bitva o každý míček: Více odhodlání uspět předvedly Karlovy Vary a po výhře 2:1 nad FBC Přerov vypukli bouřlivé oslavy, během kterých teklo šampaňské proudem, samozřejmě to dětské.

„Všechny kluky musím samozřejmě pochválit za jejich sportovní výkony a velká gratulace všem. Co mi ale udělalo obrovskou radost je, jak se kluci celý turnaj prezentovali, svým chováním a vystupováním na hřišti, ale i mimo něj. Tato akce byla perfektní po všech stránkách. Velká poklona klubu Sokol Pardubice za tak skvělou organizaci a propagaci florbalu.“ zhodnotil celý turnaj trenér elévů Radek Hloušek.  

 

LUKÁŠ KORBEL

 

ELÉVOVÉ SI PODMANILI TURNAJ V PARDUBICÍCH

Partneři