Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

DOROST "B" VEZE ŠEST BODŮ, DAŘILO SE I MLADŠÍM ŽÁKŮM

Tento víkend vstoupili do sezóny 2018/2019 další kategorie a byla to premiéra vydařená.

Dorost "B" čekal první turnaj v sobotu v Plzni. Jako prvního soupeře nám los přisoudil regionálního rivala ze Sokolova, takže jsme se hned v úvodu dočkali derby. Úvod zápasu ukázal, že oba týmy rozhodně s góly šetřit nehodlají. Již v šesté minutě bylo skóre 2:2. Poté se hra trochu uklidnila a do konce první třetiny už padl pouze jeden gól z florbalky Františka Kodádka, který v zápase zaznamenal hattrick. Ve druhé třetině jako by našim hráčům vyschl střelecký prach a nechali Sokolov dvěma brankami zvrátit vývoj zápasu. Třetí třetina již byla opět v režii karlovarských borců, kteří nejprve využili přesilovou hru a pouhých jedenáct vteřin poté vstřelil vítěznou trefu Dominik Krajczy.

Florbal Sokolov - FB Hurrican Karlovy Vary B 4:5
5. Petr Hoch, 7. Vojtěch Bigas, 14. Kryštof Kadlec, 18. Ondřej Rachunek - 3. Damián Koura, 5. František Kodádek, 10. František Kodádek, 36. František Kodádek, 36. Dominik Krajczy; rozhodčí: Jaroslav Němeček - Jan Husák; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 12; zásahy brankářů: Pavel Lehký 16 - Lukáš Švedyk 18; po třetinách: 2:3, 2:0, 0:2;

Do druhého zápasu proti Klatovům dostáli svěřenci trenéra Davida Štěpána svému jménu na svého soupeře vlétli doslova jako hurikán a v polovině první třetiny vedli již 6:0. Poté jako by došlo lehce k uspokojení a nechali Klatovy čtyřmi brankami v závěru první a ve druhé třetině korigovat. Hurricani však odmítli jakékoliv drama, ve třetí třetině přidali tři góly a došli si pro pohodlné vítězství 9:4 a další tři body do tabulky.

FB Hurrican Karlovy Vary B - SPORT CLUB Klatovy 9:4
2. Tomáš Heimerle, 2. Martin Prokopec, 4. Martin Prokopec, 4. Jakub Janda, 7. Jan Zátko, 8. Daniel Grulich, 25. Daniel Grulich, 26. Michal Černý, 35. Martin Prokopec - 10. Adam Žežula, 13. Adam Žežula, 16. Tomáš Pavlík, 19. Adam Žežula; rozhodčí: Ondřej Budek - Václav Lauda; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 11; zásahy brankářů: Alois Švabčík 18 - Michael Mečl -1, David Vácha 11; po třetinách: 6:1, 0:3, 3:0;

Mladší žáci ovládli první koš

Mladší žáci vyrazili na svůj první turnaj do nedalekého Ostrova, kde v rámci elitního výkonostního koše odehráli tři ostré zápasy. První zápas byl pro naše borce jednoznačnou záležitostí a Toužim porazili s naprostým přehledem 14:0. Druhý duel proti domácímu Ostrovu již byla mnohem větší bitva, Karlovarští florbalisté dlouho bojovali o vítězství. Nakonec však svému soupeři podlehli těsně 7:6. Chuť si však spravili na závěr celého turnaje, kdy porazili Cheb 7:3 a díky výbornému skóre obsadili i přes jednu prohru první místo.

Výkony svého týmu zhodnotil po turnaj trenér Petr Švec: "Už proti Toužimi jsme byli zvědaví na naše nové hráče, kteří si ve třetí pětce odbyli svou úspěšnou premiéru. Ve druhém zápase s Ostrovem jsme měli v poločase našlápnuto k dalšímu jasnému vítězství. Bohužel jsme trochu ztratili koncentraci a díky tomu zápas v závěru prohráli. Byla to pro nás těžká zkušenost, ale právě ta nás možná nakopla ke skvělému výkonu proti Chebu, který navíc porazil Ostrov, díky čemuž jsme celý turnaj opanovali. Děkujeme organizátorům za turnaj a rodičům za jejich skvělou podporu."

Dívky mají za sebou soutěžní premiéru

V sobotu si svou soutěžní premiéru odbyly také dívky. Ty nahradily naše hráče, kteří byli v tu dobu ve Švédsku a zúčastnili se turnaje mladších žáků za tým pod hlavičkou Karlovarské Florbalové akademie (KFA). I když se našim holkám nepodařilo nějaké to vítězství, tak trenér Lukáš Grundler nešetřil chválou.

Dívčí tým byl složen z hraček našeho oddílu a doplněn byl o pár florbalistek z nedalekého Plamenu Chodov.
"Jednoznačně si dívky zaslouží pochvalu. I když všechny tři utkání prohrály, tak je obdivuhodné, že se každým zápasem zlepšovaly a odstraňovaly týmové i individuální chyby, což jim přinášelo řadu příležitostí k tomu dát branku, nakonec se hráčkám i povedlo proměnit pár akcí v jejich úspěch. Věřím, že o dívkách ještě v lize uslyšíme."okomentoval výkony svého týmu trenér Lukáš Grundler