sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

MLÁDEŽNICKÉ TÝMY PROŽILY POVEDENÝ VÍKEND

Dorost vybojoval v České Lípě tři body

Dorost v sobotu vycestoval do České Lípy, kde chtěl navázat na povedený vstup do soutěže a připsat si na své konto další body.

V prvním zápase na naše hráče však čekala opravdu těžká překážka, jeden z největších favoritů soutěže Florbal Ústí. První třetina byla hodně vyrovnaná, jako první se do vedení dostali karlovarští zásluhou Matěje Korbela. Ústí však dokázalo odpovědět a to hned dvakrát a stav 2:1 si oba týmy přenesly do druhé třetiny. V ní se hned v úvodu postaral o další zápletku Matěj Korbel, který svým druhým gólem v zápase vyrovnal. Vyrovnaný stav vydržel až do devětadvacáté minuty, kdy náš soupeř nejprve využil přesilovou hru a krátce před závěrečnou sirénou odskočil na rozdíl dvou branek. Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ty dvě předchozí. Nejprve udeřil potřetí Matěj Korbel a vykřesal pro svůj tým naději na obrat. Bohužel tato naděje velmi rychle pohasla, Ústí dostalo za karlovarského gólmana míček ještě třikrát a došlo si pro výhru v poměru 7:3.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 3:7
6. Matěj Korbel, 22. Matěj Korbel, 32. Matěj Korbel - 10. Jiří Dolejší, 14. Jiří Dolejší, 29. Vojtěch Kunc, 30. Jakub Verner, 36. Martin Schneider, 37. Jiří Dolejší, 44. Martin Schneider; rozhodčí: Jan Pondělíček - Robert Kusek; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 12; zásahy brankářů: Martin Louda ? - Vojtěch Pražák ?; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:3;

Druhý zápas s nováček z Teplic byl již jednoznačnou záležitostí. Tým pod taktovkou Míry Závory a Martina Kratochvíla svého soupeře naprosto rozebral a zvítězil jasně 17:3. Šesti body se na výhře podílel Martin Krejčí (4+2), pěti body pak přispěli Matěj Korbel (2+3), Jirka Šťovíček (2+3) a Tomáš Smolka (3+2).

Florbal Teplice - FB Hurrican Karlovy Vary 3:17
8. Michal Waldhauser, 33. Jan Karafiát, 45. Jan Koštoval - 5. Martin Krejčí, 8. Tomáš Smolka, 10. Jiří Šťovíček, 15. Tomáš Petrilak, 17. Jakub Belanec, 20. Ondřej Ančinec, 20. Matěj Korbel, 26. Jaromír Péc, 29. Martin Krejčí, 32. Tomáš Smolka, 34. Tomáš Smolka, 34. Martin Krejčí, 37. Jiří Šťovíček, 38. Štěpán Maaz, 38. Martin Krejčí, 40. Jaromír Péc, 40. Matěj Korbel; rozhodčí: Robert Kusek - Jan Pondělíček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 7; zásahy brankářů: Martin Hoffmann ?, Daniel Fiala ? - Martin Louda ?; po třetinách: 1:4, 0:5, 2:8;

Dorostenci tedy z České Lípy vezou další tři body a prožívají nejlepší vstup do sezóny za poslední roky. Aktuálně jim v tabulce patří čtvrté místo. Díky vysoké produktivitě pak také vládnou individuálním statistikám 1.ligy. Celé lize vévodí trojice Matěj Korbel (6+9), Jirka Šťovíček (8+4) a Tomáš Smolka (7+5). Na pátém místě v kanadském bodování je pak Martin Krejčí (6+5).

Starší žáci vezou dvě výhry

Starší žáci pod vedením nového trenéra Fandy Novohradského a pouze s jedním týmem vyrazili v sobotu do Plzně. Naši hráči do turnaje sice vstoupili porážkou 4:1 proti Slavii Plzeň, poté však deklasovali FBC Plzeň blue 10:2 a bez problémů porazili také Rokycany v poměru 5:2. Na závěr pak svedli vyrovnanou bitvu s Florbalovou školou Plzeň bílí, které podlehli po velkém boji 2:3. Nejproduktivnějším hráčem byl s bilancí 6+0 Adam Zahraj. Ale nesmíme zapomínat ani na ostatní hráče, kteří předvedli skvělé výkony, které se s přibývajícími zápasy jistě budou stále zlepšovat.

Junioři na domácím hřišti neporaženi

Junioři se o den později představili na domácí palubovce a Hale míčových sportů a na prvním turnaji neměli jiný cíl než zisk šesti bodů.

V prvním zápase na ně čekaly Rokycany. Již úvodní třetina ukázala, že hosté nebudou klást příliš odporu, Hurricani svého soupeře nepouštěli do vážnějších šancí a naproti tomu sami třikrát udeřili. Dařilo se především lajně z hráčů, kteří nastupují také za náš A-tým. Honza Skopový si připsal dvě trefy, Štefan Nagy jednu. Ve druhé třetině se i přes velké množství šancí na karlovarské straně skóre neměnilo a stav 3:0 tak vydržel až do třetí třetiny. V jejím úvodu chytil gólman Ondra Strnad trestné střílení a Hurricani toto zaváhání potrestali. Podruhé v zápase mířil přesně Štefan Nagy, na nějž vzápětí navázal Tomáš Zdeněk. Na obě branky asistoval Honza Skopový, který zakončil zápas s bilancí 2+2. V závěru ještě výsledek na konečných 6:0 upravil svým premiérovým gólem v juniorské kategorii Péťa Šťovíček.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC RAMOS ROKYCANY 6:0
4. Štefan Nagy, 6. Jan Skopový, 8. Jan Skopový, 36. Štefan Nagy, 38. Tomáš Zdeněk, 39. Petr Šťovíček; rozhodčí: Petr Hudák - Filip Moravec; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 47; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 12 - Lukáš Nesét 23; po třetinách: 3:0, 0:0, 3:0;

Druhý zápas byl již jednoznačnou záležitostí v režii týmu trenéra Míry Šnajdra. Horšovský Týn se sice hned v úvodu překvapivě dostal do vedení. Karlovarští se však nenechali zahanbit a svému soupeři nasypali do branky hned patnáct branek a v pohodovém tempu si došli pro výhru v poměru 15:3. Pěti body se pod výhru podepsal Honza Skopový (1+4). Čtyři body zaznamenali Dominik Šíbl (4+0) a Matěj Korbel (2+2).

FB Hurrican Karlovy Vary - GO - GO Horšovský Týn 15:3

branky: 5. Jan Skopový, 6. Tom Schöniger, 7. Tomáš Zdeněk, 9. Jakub Mikoláš, 10. Jiří Mutínský, 17. Dominik Šíbl, 19. Matěj Korbel, 24. Tom Schöniger, 24. Dominik Šíbl, 26. Dominik Šíbl, 36. Matěj Korbel, 37. Dominik Šíbl, 39. Štefan Nagy, 40. Ondřej Ančinec, 41. Petr Šťovíček - 4. Ondřej Sloup, 25. Tomáš Wolf, 42. Tomáš Wolf; rozhodčí: Vladislav Klouda - Daniel Karásek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Ondřej Strnad 8 - František Heindl 14; po třetinách: 5:1, 5:1, 5:1;