sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

SNOVÝ START SEZÓNY, DOROST VEZE NA ÚVOD ŠEST BODŮ

Dorost "A" se v sobotu vydal do Plzně, kde prvním dvojzápasem odstartoval své letošní působení v 1.lize dorostenců.

K úvodnímu zápasu nastoupili Hurricani proti nováčkovi z Klatov. Utkání mělo od úvodu jednoznačný průběh, karlovarští borci již během první třetiny vstřelili šest branek a dostali se do vysokého vedení, které postupně navyšovali až na konečných 12:1. Pěti body se pod výhru podepsal kapitán Tomáš Smolka (3+2), čtyři body zapsal jeho kolega z lajny Matěj Korbel (1+3). Tříbodový zápas prožili Jirka Šťovíček (3+0), Jaromír Péc (1+2) a Martin Krejčí (1+2).

FB Hurrican Karlovy Vary - SPORT CLUB Klatovy 12:1
2. Ondřej Ančinec, 2. Matěj Korbel, 8. Tomáš Smolka, 9. Jiří Šťovíček, 10. Jaromír Péc, 12. Jiří Šťovíček, 16. Tomáš Smolka, 27. Jiří Šťovíček, 27. Tomáš Smolka, 37. Martin Krejčí, 45. Ondřej Ančinec, 45. Petr Nöbauer - 5. Matyáš Moller; rozhodčí: Václav John - Karel Kotyza; vyloučení: 3:3; využití: 2:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Štefan Chyla 12 - Michal Schödlbauer 23, Michal Liška 9; po třetinách: 6:1, 3:0, 3:0;

Druhý soupeř měl být o poznání těžším oříškem, nebyl jím nikdo jiný než nám dobře známý Florbal Chomutov. Začátek zápasu příliš florbalové krásy nenabídl, během první třetiny padla pouze jedna branka z florbalky Tomáše Smolky. Prostřední dějiství již bylo o poznání gólovější, diváci byli svědky hned pěti přesných zásahů. Na karlovarské straně se prosadili Jirka Šťovíček a Petr Nöbauer. Chomutov však dokázal kontrovat třemi brankami a stav byl tedy po dvou třetinách vyrovnaný 3:3. I ve třetí třetině pokračovala vyrovnaná bitva, svěřenci Míry Závory se dostali dvakrát do vedení, na oba góly však Chomutov odpověděl. Rozhodující moment přišel tři minuty před koncem, kdy se během dvanácti vteřin prosadili Jirka Šťovíček a Martin Krejčí. Celkově tedy naši hráči vyhráli 7:5 a mohli se radovat ze zisku dalších třech bodů.

Florbal Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 5:7
19. Tomáš Uhlík, 25. Tomáš Uhlík, 30. Martin Jeníček, 37. Tomáš Zelinka, 42. Matěj Martinovský - 3. Tomáš Smolka, 16. Jiří Šťovíček, 29. Petr Nöbauer, 33. Jiří Šťovíček, 38. Jan Mašát, 42. Jiří Šťovíček, 42. Martin Krejčí; rozhodčí: Karel Hencl - Miroslav Kuf; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 14; zásahy brankářů: Ondřej Šrámek 28 - Štefan Chyla 26; po třetinách: 0:1, 3:2, 2:4;

Dorostenci prožili snový start do sezóny a hned z prvního turnaje odvážejí plný počet bodů. O další budou bojovat za čtrnáct dní v České Lípě, kde změří síly s týmy Florbal Ústí a Florbal Teplice.