Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

VÝBORNÁ PŘÍPRAVKA A MLŽI, DOROST "A" PŘIVEZL TŘI BODY

Elitní tým dorostu se v sobotu vydal do Teplic, kde chtěl po minulém turnaji, který pro něj skončil bez výhry opět bodovat.

V prvním zápase jim tento cíl chtěly překazit právě domácí Teplice. První třetina byla co se týče branek vyrovnaná, oba týmy se prosadily dvakrát. Za Hurricany skórovali Milan Kovařík a Matěj Korbel. Ve druhé třetině převzali svěřenci Míry Závory otěže zápasu a třemi přesnými zásahy překlopili vývoj na svou stranu. Dvakrát rozvlnil síť teplické branky Jirka Šťovíček, jednou pak Patrick Lenke. Poté měli karlovarští k dispozici několik přesilových her, které však nevyužili a tak přišel trest z hokejky jednoho z domácích borců. Deset minut před koncem se podruhé prosadil Patrick Lenke a tato branka se nakonec ukázala jako vítězná. Teplice sice v závěru díky Vojtěchu Strejcovskému zdramatizovaly výsledek, srovnat již však nestihly a tak se dorostenci mohli radovat z těsně výhry 6:5.

FB Hurrican Karlovy Vary - DDM Dynamo Teplice 6:5
4. Milan Kovařík, 13. Matěj Korbel, 18. Patrick Lenke, 21. Jiří Šťovíček, 23. Jiří Šťovíček, 37. Patrick Lenke - 6. Jakub Zeleník, 6. Lukáš Mucha, 24. Jakub Zeleník, 42. Vojtěch Strejcovský, 43. Vojtěch Strejcovský; rozhodčí: Josef Libecajt - Pavel Váňa; vyloučení: 3:3 + Vojtěch Strejcovský 5; využití: 0:1; diváků: 26; zásahy brankářů: Martin Louda 20 - Jakub Lukeš 33; po třetinách: 2:2, 3:1, 1:2;

Druhý zápas proti FBC Liberec to bylo jedno velké trápení v koncovce. Hurricani dlouho hledali cestu za gólmana Volejníka a když už se to Ondrovi Ančincovi povedlo, bylo to pouze zmírnění porážky 6:1.

FBC Liberec - FB Hurrican Karlovy Vary 6:1
8. Šimon Stránský, 10. Jakub Pěnička, 18. Vojtěch Blažek, 22. Jakub Jaroš, 38. Lukas Krejčí, 40. Šimon Stránský - 30. Ondřej Ančinec; rozhodčí: Lukáš Andrea - Jaroslav Tichý; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Ondřej Volejník 23 - Martin Louda 20; po třetinách: 2:0, 2:1, 2:0;

Dorost A tedy veze z Teplic tři body, díky kterým se posunul na sedmé místo o skóre před Českou Lípu. Nyní na náš tým čeká domácí turnaj, 18.března přivítá Litvínov a silné Ústí.

Mladší žáci se představili na domácí palubovce a v Toužimi

Tým White odehrál v sobotu domácí turnaj v hale na Slavii.

Výkon našich hráčů zhodnotil trenér mladších žáků Petr Švec: „Na úvod turnaje jsme sehráli vyrovnaný duel s Chodovem, kde nám utekl začátek a museli jsme dotahovat. Na to, že jsme prohráli o dvě branky, jsme s výkonem hráčů a naší kombinační hrou spokojeni. Ve druhém zápase jsme s přehledem porazili Cheb a s našimi šikovnými vlčáky si také pěkně zahráli. Děkuji všem za pomoc při organizaci v jiném prostředí.“

Druhý tým Black hrál v nedaleké Toužimi, kde si nevedl vůbec špatně.

„V Toužimi jsme s osmi hráči zdolali oba týmy ze Sokolova. Těšili jsme se na Toužim, duel jsme si dobře rozehráli, ale bohužel druhý poločas jsme nezvládli a pouze remizovali. V zaslouženém boji o první místo nás Ostrov v druhém poločase při neproměňování našich šancí, začal trestat.  Na hráčích už byla vidět psychická únava a svému soupeři nedokázali vzdorovat.  Byla to skvělá zkušenost a je vidět, jak se naši hráči zlepšují.“ okomentoval působení druhého týmu trenér Petr Švec

Týmy přípravek Black a White vyrazily do Sokolova na jeden z posledních turnajů letošní sezóny.

Na tomto turnaji se sešlo pouze 5 týmů a žádný rozhodčí. To našim klukům ale vůbec nevadilo, protože se turnaj nesl ve znamení pohodové atmosféry ze strany většiny týmů. Naši borci v bílém a černém podávali parádní výkony, fair play hru a  na celém turnaji nepoznali hořkost porážky.

Komentář hlavního trenéra přípravky Míry Šnajdra: „Moc chválím naše kluky a holky, každý turnaj ukazují, jak moc se zlepšují. Je krásné vidět, že už i takto malí hráči si dokáží vytvořit vazbu na kamaráda a předvádět krásné kombinace.

Moc oceňujeme naprosto pohodovou hru, atmosféru a přístup Chodova, dále smekáme před borci ze Sokolova, kteří válčili pouze v pěti lidech a turnaj dohrávali již pouze ve čtyřech i tak, ale předváděli velmi kvalitní hru. Bohužel nás mrzí přístup některých rodičů našeho posledního soupeře. Je škoda, že na takto pohodovém turnaji mládeže se nedokážeme povznést a fandit dětem bez pokřikování a zbytečného chování.