DOROSTŮM SE NEDAŘILO, MLADŠÍ ŽÁCI A ELÉVOVÉ ÚSPĚŠNÍ

Dorost "A" v sobotu vycestoval do Plzně, kde ho čekal klíčový dvojzápas v boji postup do play off 1.ligy dorostenců. Zejména ten první byl důležitý, dorostenci v něm totiž narazili na FBC Plzeň, která ztrácela pouhé tři body. Úvod zápasu patřil našim hráčům, kteří se dostali v desáté minutě díky brankám Jirky Šťovíčka a Martina Krejčího do vedení 2:0, které jim vydrželo až do přestávky. Bohužel druhá třetina byla, jak z nějákého hororu. Karlovarští se v útoku trápili a nedařilo se jim ani dozadu, když inkasovali hned čtyřikrát. Ve třetí třetině Hurricani svého soupeře zatlačili, na víc než snížení z hole Martina Krejčího se však nezmohli a ze zápasu si odnesli porážku 4:3.

FbC Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 4:3
16. Tomáš Páník, 20. Matyáš Ehm, 24. Václav Dvorný, 26. Jaroslav Konopík - 9. Jiří Šťovíček, 11. Martin Krejčí, 35. Martin Krejčí; rozhodčí: Lukáš Starý - Václav John; vyloučení: 2:5; využití: 2:0; diváků: 21; zásahy brankářů: Matouš Eret 23 - Martin Mičiak 7; po třetinách: 0:2, 4:0, 0:1;

Ve druhém zápase proti plzeňské Slavii lídr soutěže od úvodu potvrzoval roli favorita, když se během první třetiny dostal do tříbrankového vedení. Ve zbývajícím dvou třetinách byl již zápas vyrovnanější, naši hráči vstřelili tři branky, prosazovala se však i Slavie, která tak oslavila výhru v poměru 8:4.

FBŠ SLAVIA Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 8:4
4. Adam Stejskal, 5. Jakub Mikolášek, 15. Ondřej Gutwirth, 20. Jakub Stolz, 21. Patrik Med, 35. Hynek Mošna, 36. Patrik Med, 45. Vojtěch Porazil - 16. Jan Mašát, 28. Matěj Korbel, 40. Jiří Šťovíček, 44. Adam Zahraj; rozhodčí: Nikola Staňková - Václav Patera; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Martin Štochl 14 - Martin Mičiak 17; po třetinách: 3:0, 2:2, 3:2;

Dorost si značně zkomplikoval boje o nejlepší čtyřku, po víkendu spadl na páté místo a před posledním dvojzápasem ztrácí na Klatovy dva body.

Nedařilo se ani rezervě dorostu

O víkendu hrála také rezerva dorostu, bohužel ani jí se nedařilo úplně podle představ. V prvním zápase narazil náš tým v derby na Sokolov. Hurricánům se v zápase bohužel nedařilo v koncovce a po výsledku 5:2 si připsali na své konto porážku.

Florbal Sokolov - FB Hurrican Karlovy Vary B 5:2
1. Kryštof Kadlec, 6. Kryštof Kadlec, 9. Jan Bartoš, 13. Matěj Moravec, 24. Kryštof Kadlec - 7. Dominik Brtek, 14. Jakub Janda; rozhodčí: Luděk Lejba - František Kavúr; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Lukáš Rada 11 - Lukáš Švedyk 12; po třetinách: 3:1, 2:1, 0:0;

Druhým soupeřem pak byly Klatovy. O výsledku zápasu rozhodla především druhá třetina, kterou karlovarský tým prohrál 0:2. V závěru se ještě dorostenci pokoušeli o vyrovnání. To se jim nakonec nepovedlo a i ze druhého zápasu si odnesli porážku, tentokrát v poměru 3:4.

FB Hurrican Karlovy Vary B - SPORT CLUB Klatovy 3:4
8. Tomáš Petrilak, 26. Martin Kasa, 34. František Kodádek - 3. Ondřej Sloup, 13. Lukáš Joachimsthaler, 24. Michal Beran, 25. Matěj Chod; rozhodčí: Karel Hencl - Daniel Karásek; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 12; zásahy brankářů: Alois Švabčík 14 - Michal Schödlbauer 17; po třetinách: 1:1, 0:2, 2:1;

Elévové zářili doma a v Sokolově

Tým elévů naší Akademie vyrazil v sobotu na turnaj mladších žáků do Sokolova a vedl si opravdu znamenitě. Celý turnaj ovládli naprosto s přehledem, když nepoznali hořkost porážky

Hned následující den se elévové představili na domácím hřišti a opět to byla paráda. Náš elitní tým celý turnaj ovládl s drtivým skóre 55:4. Kromě se turnaje zúčastnili ještě dva karlovarské celky. Tým Black si vedl skvěle, když nestačil pouze na své kolegy z týmu White a na Ostrov. Tým Red složený převážně z nových hráčů pak sbíral cenné zkušenosti.

Mladší žáci bojovali v Sokolově

Dva týmy mladších žáků hráli rovněž v sobotu na turnaji v Sokolově. Jak se jim dařilo nám přiblížil trenér Petr Švec.

"Naše béčko vstoupilo do turnaje vítězně, kdy přetlačili domácí rytíře 4:1. Se svými kamarády z Akademie svedli kluci tvrdou bitvu, bohužel si nevytvořili žádnou slušnou šanci a prohráli 0:1. Chuť jsme si spravili v zápase s Toužimí, ale hlavně musíme pochválit hráče za bojovnost s Chebem, kdy jsme i v oslabení uhráli remízu 1:1."

"Náš elitní tým začal po obědě se Sokolovem také dobře, když vyhráli 4:2. Poté jsme po vyrovnaném boji padli s Chodovem 0:2, to nás trochu srazilo a přišla vysoká porážka se skvěle hrajícím Tachovem. Celý turnaj jsme nakonec přeci jen zakončili úspěšně, díky výhře 6:2 nad Ostrovem. Víme co zlepšovat a budeme na tom pracovat."