pátek 25. 1. | 20:00

Florbal Primátor NÁCHOD

DOROST "A" MÁ POUZE BOD, OSTATNÍ KATEGORIE ZÁŘILY

Dorost se v sobotu vydal do Ústí, kde si chtěl nadělit předčasný dárek k Vánocům v podobě šesti bodů do tabulky.

Prvním soupeřem, který jim chtěl jejich cíl byl Chomutov. Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně a již ve druhé minutě měly na svém kontě jednu branku. Na karlovarské straně skóroval Martin Krejčí. V závěru třetiny se Chomutov prosadil ještě jednou a vedl tak 2:1. Druhá třetina byla plně v režii našich borců, kteří přidali tři přesné trefy a rázem to byl Chomutov, kdo musel dotahovat. Když ve třetí třetině vstřelil pátou branku Jan Mašát vypadalo to, že si Karlovy Vary dojdou pro tři body. Poté však přišel tříminutový zkrat během kterého třikrát inkasovaly a nakonec prohrály 6:5.

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 5:6
2. Martin Krejčí, 20. Martin Kasa, 23. Jan Mašát, 25. Matěj Korbel, 39. Jan Mašát - 2. Adriana Hýsková, 14. Daniel Kellermann, 27. Petr Švehla, 39. Rudolf Klement, 43. Adriana Hýsková, 43. Daniel Kellermann; rozhodčí: Jitka Píšová - David Scholz; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 21; zásahy brankářů: Martin Louda 22 - Ondřej Šrámek 14; po třetinách: 1:2, 3:1, 1:3;

Druhý zápas proti Ústí byl ještě vyrovnanější než ten první, naši dorostenci se dostali v první třetině do jednobrankového vedení, zásluhou Jaromíra Péce. Na další branky se čekalo až do třetí třetiny, domácí Ústí se dokázalo prosadit dvakrát, za Karlovy Vary skóroval Pepa Sedláček a rozhodl tak o dělbě bodů za remízu 2:2.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 2:2
36. Vít Friedl, 39. Jan Dolejší - 11. Jaromír Péc, 38. Josef Sedláček; rozhodčí: David Scholz - Lukáš Čech; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 17 - Martin Mičiak 20; po třetinách: 0:1, 0:0, 2:1, 0:0;

Přípravka má za sebou domácí turnaj

Cestu přípravky domácím turnajem nám přiblížil jeden z trenérů Dominik Šíbl.

"Turnaj hodnotím jako velmi vydařený, oba naše týmy podaly skvělé výkony. Za mě to byl jeden z nejlépe odehraných turnajů, kluci makali a bojovali do posledních chvil a to nám přineslo skvělé výsledky. Každým turnajem je vidět zlepšení, z čehož máme všichni trenéři velkou radost. Bohužel nás tentokrát postihl trochu větší marodka, takže jsme postavili pouze dva týmy, ty však celý turnaj ovládli, když oba skončily na bedně."

"Kromě hráčů si poděkování zaslouží také jejich rodiče, kteří připravili pro všechny hráče občerstvení. Jsme neskutečně rádi, jak se rodiče zapojují do dění okolo týmu a rádi pomáhají i s organizací turnaje. Takže ještě jednou děkujeme.

Starší žáci vezou z Plzně dvě výhry

Starším žákům se v letošní sezóně zatím celkem daří a dobrou formu chtěli potvrdit i na nedělním turnaji v Plzni. První zápas proti Toužimi byl dlouho vyrovnaný, Hurricani o svém vítězství rozhodli ve druhé polovině a vyhráli 5:3. Hattrickem se blýskl Adam Zahraj, čtyři body pak zapsal Pepa Sedláček. Ještě cennější skalp si svěřenci Fandy Novohradského připsali proti domácí Slavii Plzeň, s tímto soupeřem měli naši borci letos výrazně negativní bilanci, teď však předvedli skvělý výkon a přetlačili Plzeň 2:1. Poté však karlovarským zvlhl střelecký prach, ve zbývajících dvou zápasech vstřelil pouze jediný gól a po výsledcích 3:1 a 1:0 si na své konto připsali dvě porážky.

Mladší žáci excelovali v Sokolově

Mladší žáky čekal poslední předvánoční turnaj v Sokolově a nemohl dopadnout lépe. Tým Black obhájil s naprostým přehledem vítězství z minulého kola, když na turnaji neztratil ani bod.

Druhý tým White na minulém turnaji druhého výkonostního koše zvítězil pouze jednou. Nyní však všechny překvapil, připsal si čtyři výhry a turnaj také ovládl. Za zmínku stojí určitě i fakt, že naši borci udrželi hned třikrát nulu a poprvé inkasovali až v posledním duelu.

Elévové odehráli o víkendu dva turnaje

Pěkně napilno měli o víkendu naši elévové, ti odehráli tento víkend hned dva náročné turnaje. V sobotu vyrazili do dalekého Hodonína a v neděli se představili v Sokolově. Výkony našich hráčů zhodnotil trenér elévů Radek Hloušek.

"Do Hodonína jsme přijeli již v pátek v podvečer a volný večer jsme využili k posezení s šéftrenérem místního klubu, se kterým jsme plánovali budoucí společné akce a hovořili o florbale. Společného posezení se účastnila i početná skupinka našich rodičů. V sobotu jsme odehráli turnaj v krásné hodonínské hale.Cílem této akce bylo si zahrát s novými soupeři z Moravy a Slovenska, zažít spoustu zážitků a pro nás trenéry načerpat nové zkušenosti."

"Ty samé kluky čekal v neděli turnaj mladších žáků v Sokolově. Naším cílem pro tento turnaj bylo zařadit do týmu akademie nové hráče ročníku 2009 a musím říct, že se nám to podařilo skvěle. Hráči akademie prohráli na turnaji pouze jediný zápas, když podlehli svým starším kamarádům z týmu White. Musím všechny kluky pochválit za to jak náročný víkend zvládli, prezentovali se skvělou hrou a vytvořili skvělou partu.