Přijďte podpořit AČKO!

sobota 20. 10. | 14:00

TJ Slovan HAVÍŘOV

DALŠÍ DOMÁCÍ DRAMA ROZHODL V NÁJEZDECH NOVOTNÝ

V sobotu napsala své další pokračování 1.liga mužů. Karlovarský celek čekal další velmi důležitý duel. Do Haly míčových sportů (HMS) zavítala MVIL Ostrava. Vzhledem k reprezentační přestávce v nejvyšší soutěži mohl trenér Petr Pánek využit kromě tradičních opor také jednu lajnu z pražské Sparty.

Úvod zápasu ukázal, že by mohlo jít o gólově velmi bohatý zápas. Domácí se prosadili hned ze své první šance, když Petr Novotný vymetl šibenici ostravské branky. Hostům se podařilo srovnat také z jejich první šance, tentokrát zaúřadovala nebezpečné první pětka ostravského týmu. Netrvalo to však ani minutu a domácí opět vedli, Petr Novotný se obtočil kolem branky a poté nahrál na volného Jardu Jaroše, který zasunul míček do odkryté klece. O čtyři minuty později se o slovo poprvé v zápase přihlásila dvojice Marek Zouzala a Jan Krejča a druhý jmenovaný po krásné akci navýšil domácí vedení. Ostravě se sice povedlo snížit zásluhou druhého gólu Adama Tesárka. Poslední slovo však měli opět domácí, po další přihrávce Marka Zouzala se trefil Michal Klápa.

Ve druhé části stejně jako v předchozích zápasech přišlo velké trápení v koncovce. Domácí se tlačili do zakončení a však všechny jejich pokusy skončily v náručí gólmana Kořínka. Naproti tomu ostravský celek dvě své gólové šance proměnil a před závěrečnou třetinou vyrovnal skóre na 4:4.

Ve třetí třetině pokračoval nastolený obraz hry, Hurricani svého soupeře tlačili a gól dlouho visel ve vzduchu. Nakonec se ho přeci jen dočkali, Marek Zouzal dostal milimetrově přesnou přihrávku od Honzy Krejči a tvrdou ranou nedal Kořínkovi šanci. Komplikace přišla pět minut před koncem a tento moment vyvolal vlnu nevole na karlovarské střídačce. Domácí si byli jisti, že brance Michala Dombrovského předcházela ruka jednoho z jeho spoluhráčů. Rozhodčí však nic takového neviděl a tak byly všechny protesty marné. A mohlo být hůř, o půl minuty později dostala Ostrava k dispozici trestné střílení, které však výborným zákrokem zneškodnil gólman Honza Eckhardt a poslal tak zápas do prodloužení.

V prodloužení se nic důležitého nestalo a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Prvních branek se diváci dočkali ve druhé sérii, kdy se prosadili střelci na obou stranách. Za domácí vyrovnával kapitán Kuba Černý. Závěrečnou sérii rozjel ostravský Martin Dombrovský, který se snažil o reparát za nepovedený nájezd v závěru základní hrací doby. Naštěstí i tentokrát byl úspěšnější Honza Eckhardt a přichystal tak Petru Novotnému možnost aby zápas rozhodl, ten svou šancí nepohrdl a vystřelil svému týmu bod navíc.

Muži tedy napravili zaváhání z minulého víkendu a opět posílili své naděje na postup mezi nejlepší osmičku. V aktuální tabulce patří A-týmu sedmé místo, všechny týmy před námi však mají odehráno o několik zápasů více. O další body budeme bojovat již tuto středu, kdy se v rámci takzvaného School matche utkáme s Chomutovem.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Ještě stále nedokážu pochopit, jak s touto sestavou proti takovému soupeři dokážeme v domácím prostředí ztratit bod. Až na to přijdu tak začneme vyhrávat za tři body. Gratuluji soupeři k bodu a přeji mu příjemnou cestu do Ostravy. Děkuji skvělým domácím divákům za podporu."

FB Hurrican Karlovy Vary - 1. MVIL Ostrava WOOW 6:5pn
1. Petr Novotný, 4. Jaroslav Jaroš, 8. Jan Krejča, 19. Michal Klápa, 49. Marek Zouzal, N Petr Novotný - 3. Adam Tesárek, 9. Adam Tesárek, 30. Adam Tesárek, 34. Daniel Cabiš, 56. Michal Dombrovský; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 142; zásahy brankářů: Jan Eckhardt 15 - Vojtěch Kořínek 24; po třetinách: 4:2, 0:2, 1:1, 0:0;