VÝHRU NAD PETROVICEMI ŘÍDILI KLÁPA SE ŠNAJDREM

Sobota nabídla další pokračování 1.ligy mužů. V rámci 20. kola zavítaly do Haly míčových sportů Petrovice. Před utkáním byl rozdíl mezi oběma soupeři pouze dvoubodový a bylo tedy jasné, že půjde o jeden z nejdůležitějších zápasů vzhledem k blížícímu se play off.

Úvod zápasu ukázal, že si oba celky uvědomují důležitost tohoto střetnutí. První branky se diváci dočkali v deváté minutě, kdy Míra Šnajdr zůstal osamocený na středu hřiště a po brilantní přihrávce od Dana Macka otevřel skóre. Po tomto gólu domácí zvýšili svou aktivitu a odměnou jim byl druhý gól, tentokrát z hokejky Michala Klápy.

Ve druhé třetině se hra více vyrovnala a Petrovice se začaly dostávat do nebezpečných šancí. V karlovarské brance však opět exceloval Dan Váradi, který si připsal řadu vynikajících zákroků a několikrát svůj tým podržel. Domácí se ve druhé části spíše trápili v koncovce, podařilo se jim přeci jen navýšit skóre. Pět minut před koncem opět zafungovala spolupráce Matěje Prunera s Michalem Klápou a stejně jako v první třetině byl zakončujícím Michal Klápa, který tak rozvlnil potřetí síť za Ciompou. V závěru se dočkali i hostující hráči, pouhou desetinu vteřiny před koncem otevřel gólový účet svého týmu Petr Kašpar.

Třetí třetina začala asi tím nejhorším způsobem. Petrovice se dvěma rychlými brankami dostaly zpět do zápasu a v šesté minutě se dokonce dostaly po úspěšném trestném střílení do vedení. Hurricani zůstali po špatném úvodu jako opaření a dlouho se jim nedařilo skóre vyrovnat. Nakonec se jim to přeci jen povedlo, pět minut před koncem při přesilovce vylepšenou ještě o odvolaného gólmana se tvrdou ranou prosadil kapitán Kuba Černý. Po tomto gólu jako by domácí ožili a v podstatě z další akce se dostali opět do vedení. Střelu Míry Horkého sice gólman Ciompa vyrazil, na dorážku Míry Šnajdra už však nedosáhl a tak to byly opět Petrovice, kdo musel dotahovat. Ty v závěru ještě zkusily hru bez brankáře, kterou ale nevyužily a tak deset vteřin před koncem střelou pod břevno zkompletoval hattrick Michal Klápa a rozhodl, že mimořádně důležité tři body zůstávají v Karlových Varech.

A-tým tedy zvládl jeden z klíčových duelů v boji o play off a udržel se mezi nejlepšími celky 1.ligy. O další body budou muži bojovat v sobotu na palubovce Hattricku Brno.

Pozápasový komentář trenéra domácích Petra Pánka: "Z vyhraného zápasu jsme zbytečně udělali drama a z Romana Ciompy hrdinu. Naštěstí nám v závěru vyšly taktické změny, zápas jsme otočili a zvítězili. Děkuji celému týmu, opravdu celému. Hráči ukázali silný charakter. Soupeři přeji šťastnou cestu domů a skvělým divákům za podporu. "

FB Hurrican Karlovy Vary - Z.F.K. AQM Petrovice 6:4
9. Miroslav Šnajdr, 20. Michal Klápa, 36. Michal Klápa, 57. Jakub Černý, 59. Miroslav Šnajdr, 60. Michal Klápa - 40. Petr Kašpar, 44. Roman Oborák, 44. Petr Kašpar, 47. Petr Kašpar; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 120; zásahy brankářů: Daniel Váradi 23 - Roman Ciompa 25; po třetinách: 2:0, 1:1, 3:3;