JEDNA DOBRÁ TŘETINA ÁČKU NA BODY NESTAČILA

V sobotu v podvečer čekal A-tým poslední zápas před vánočními svátky. O důležité body vyrazil bojovat do Prahy, kde se v hale na Podvinném Mlýně utkali s lídrem soutěže Black Angels.

S nálepkou favorita šli do zápasu domácí florbalisté, nicméně to byli Hurricani, kdo poprvé udeřil. Honza Zavadil vybídl ke skórování Míru Lisu a ten se nemýlil. O necelou minutu dostali Black Angels k dispozici přesilovou hru, která však pro ně dopadla katastrofálně. Nejprve předvedl nádhernou individuální akci Michal Strachota a o pouhých šest vteřin později Jarda Jaroš tvrdou backhendovou střelou překonal Körbera potřetí. Více se toho už do konce první třetiny nestalo i díky několika výborným zákrokům Vency Zavadila.

Ve druhé části hráli dlouho prim brankáři, na které střelci obou týmů nemohli najít recept. Bohužel pražský celek ho v závěru třetiny našel a to hned dvakrát a snížil na rozdíl jedné branky. Karlovarským se nepodařilo využít ani dvě přesilové hry.

Do třetí třetiny nastoupili Black Angels aktivně a v osmačtyřicáté minutě skóre srovnali. Vyrovnaný stav však příliš dlouho nevydržel, domácí totiž překonali gólmana Zavadila v rychlém sledu dvakrát a rázem do byli karlovarští, kdo musel dotahovat. Michal Strachota sice rychlou střelou z otočky zařídil snížení. Black Angels už si však tři body nechtěli nechat vzít a po brankách Ludvíka a Bočka dovedli zápas do vítězného konce v poměru 7:4.

A-tým sice vstoupil do utkání dobře, když se dostal do vedení 3:0. To však nezvládl udržet a především díky tragické třetí třetině ve které dostali pět gólů a z Prahy se tak vracejí bez bodů.

Nyní čeká náš tým vánoční přestávka a do Nového roku vstoupí 11. a 12.ledna dvojzápasem v Ostravě a Havířově. Na závěr už nezbývá nic jiného než popřát všem našim fanouškům klidné prožití vánočních svátku a úspěšný vstup do Nového roku, ve kterém nám věříme zachováte stejnou podporu jako v roce 2018.

BLACK ANGELS - FB Hurrican Karlovy Vary 7:4
36. Jakub Renčín, 39. Daniel Ludvík, 49. Jakub Renčín, 52. Jakub Boček, 52. Daniel Ludvík, 54. Daniel Ludvík, 57. Jakub Boček - 7. Jaromír Lisa, 8. Michal Strachota, 8. Jaroslav Jaroš, 53. Michal Strachota; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 280; zásahy brankářů: Daniel Körber 29 - Václav Zavadil 26; po třetinách: 0:3, 2:0, 5:1;

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Utkání jsme měli skvěle rozehrané, pak rozhodl náš nedůraz v brankovišti, neproměňování našich vyložených šancí a ve třetí třetině i fyzička. Děkuji soupeři za zápas a všem přeji krásné prožití vánočních svátků."