ANI NAPOTŘETÍ TO NEVYŠLO, A-TÝM ZAKONČIL POHÁR PORÁŽKOU

V pátek vyrazil A-tým do Ústí, kde ho čekal poslední zápas v rámci Poháru Českého florbalu. Již před zápasem bylo jasné, že po dvou porážkách do vyřazovacích bojů nepostoupíme, naproti tomu domácí chtěli před závěrečným zápasem s Chodovem své naděje ještě uchovat.

Hurricani vycestovali na sever Čech bez několika opor, i tak to byli právě oni, kteří v šesté minutě otevřeli gólový účet zápasu, vyraženou střelu uklidil do branky Kuba Pecha. Bohužel vedení nám příliš dlouho nevydrželo a již za tři minuty Ústí dokázalo odpovědět. Před první sirénou se skóre měnilo ještě jedno a opět to byli naši borci, kdo inkasoval.

Karlovarští hráči se však nenechali rozhodit a již po pětadevadesáti vteřinách prostřední periody svítil na ukazateli skóre opět vyrovnaný stav. Autorem branky byl tentokrát Ondra Vašíček. A bylo ještě lépe, to když Matěj Korbel vybídl krásnou přihrávkou ke skórování Honzu Zavadila a ten neměl problém odkrytou klec trefit.

Stejně jako ve druhé třetině i v té třetí udeřila jako první parta trenéra Petra Pánka, po pouhých deseti sekundách zvýšil na 4:2 Tomáš Nushart. Pokud si někdo snad myslel, že je o vítězi rozhodnuto byl na omylu, Ústí totiž přebralo iniciativu a během sedmi minut překlopilo vývoj na svou stranu. Definitivně pak domácí svou výhru stvrdili gólem do prázdné branky. Na tom nezměnila nic ani přesilovková trefa Kuba Pechy v samotném závěru.

A-tým opět zlepšil svůj výkon, ani tentokrát to na body nestačilo. Nicméně všechny tři zápasy byly skvělou prověrkou na 1.ligu, která začíná již 6. září, shodou okolností právě proti Ústí nad Labem.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: „Gratuluji soupeři k výhře, bereme to jako o to větší motivaci jim to za pár týdnů vrátit v lize. Děkujeme fanouškům za atmosféru.“

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 6:5
10. Dan Semerád, 19. Pavel Vítek, 47. Vladimír Trčka, 51. Dominik Beneš, 54. Martin Fuchsig, 59. Ondřej Kawulok - 7. Jakub Pecha, 22. Ondřej Vašíček, 28. Jan Zavadil, 41. Tomáš Nushart, 60. Jakub Pecha; rozhodčí: Jan Brejcha - Petr Herman; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 109; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 15 - Václav Zavadil 22; po třetinách: 2:1, 0:2, 4:2;