A-TÝM SI SE ZNOJMEM PŘIPSAL JUBILEJNÍ DVACÁTOU VÝHRU

A-tým v sobotu čekal předposlední domácí před vyřazovacími boji. V Hale míčových sportů přivítal Znojmo, který bylo jedním z letošních přemožitelů karlovarského celku.

První třetině dlouho kralovali brankáři, jak karlovarský Dan Váradi tak i ten znojemský své celky několikrát podrželi a dlouho jsme tak čekali na první branku. Ta přišla až dvaapadesát vteřin před první sirénou a byli to hosté, kdo se radoval.

Hurricani se vyrovnání dočkali minutu po začátku druhé části, kdy Tomáš Nushart našel na středu volného Dana Nicklase a ten nezaváhal. Stejně jako v prvním vzájemném střetnutí byla i nyní hra velmi vyrovnaná, týmy si nedaly nic zadarmo a bylo vidět, že oba body potřebují. Něco zápasu však přeci jen chybělo a to byly góly. Po rychlém vyrovnání se na další změnu stavu čekalo dlouhých patnáct minut a k radosti domácích fanoušků to bylo na naší straně. Rychlou akci zakončil backhendovou střelou pod břevno Michal Strachota.

Podobně jako úspěšný vstup jako do druhé třetiny měli naši hráči i do té třetí, Honza Běloch naservíroval míček Ondrovi Vašíčkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. V zápase byli hodně střelecky aktivní naši obránci a krátce před polovinou závěrečné části byl za svou aktivitu odměněn další z nich. Konkrétně Martin Koubek, který zvýšil již na 4:1 a po zápase byl za svůj výkon oceněn i hráčem zápasu. Karlovarské naděje na tři body opět rapidně stoupli o pouhých sedmatřicet vteřin později, kdy vyraženou střelu uklidil do branky Honza Zavadil. Když už to vypadalo, že se zápas v klidu dohraje přišla komplikace, v podobě dlouhého karlovarského oslabení. Během něj sáhlo Znojmo ke hře bez brankáře a dokázalo snížit na rozdíl dvou branek. Více toho již hosté nestihli a po výsledku 5:3 tak body zůstaly doma.

A-tým tedy těžké utkání zvládl a připsal si jubilejní dvacátou výhru v sezóně. Tři kola před koncem máme na čele tříbodový náskok a je jasné, že se za čtrnáct dní utkáme s Bulldogs Brno o vítězství v základní části. Příští týden jedou kluci ven, na druhém konci republiky změří síly s Havířovem.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Celý zápas jsme dobývali branku soupeře, kterou střežil skvěle chytající gólman. Nakonec se nám povedlo zápas otočit v náš prospěch. Škoda nezvládnutí konce zápasu. Jsou to pro nás zkoušenosti do play off. Děkuji soupeři a skvělým fanouškům."

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3
22. Daniel Nicklas, 37. Michal Strachota, 44. Ondřej Vašíček, 50. Martin Koubek, 50. Jan Zavadil - 20. Jaroslav Matoušek, 58. Pavel Palát, 59. Daniel Krejčíř; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 1 + Matěj Korbel (KLV) 5:2; využití: 0:2; diváků: 152; zásahy brankářů: Daniel Váradi 31 - Lukáš Bauer 37; po třetinách: 0:1, 2:0, 3:2;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');