A-TÝM SE VRACÍ Z HAVÍŘOVA S NEJVYŠŠÍ PORÁŽKOU V SEZÓNĚ

V tomto týdnu musel A-tým řešit velké zdravotní trable, kdy z důvodu chřipkové epidemie absolvoval pouze jeden trénink. A bez několika opor se tak vydal i v sobotu do Havířova.

Po dlouhé cestě měli kluci dobrý vstup do utkání, když se po pouhých dvaatřiceti vteřinách prosadil Kuba Pecha. Domácí dokázali odpovědět krátce před polovinou první části, kdy se ujala dalekonosná rána nejproduktivnějšího domácího hráče. Na té karlovarské však byl vidět Kuba Pecha, který brzy úspěšně zakončil samostatný únik. Bohužel to byla poslední radost karlovarského výběru v první třetině, naproti tomu domácí překonali Vášu Zavadila ještě dvakrát a rázem jsme tedy ztráceli jednu branku.

Zkraje druhé třetiny dostali Hurricani k dipozici tři přesilové hry, využít však dokázali pouze jednu, nádhernou střelou trefil šibenici Honza Zavadil. Poté však odešel pykat na trestnou lavici jeden z karlovarských obránců a Havířov pouhé tři vteřiny před koncem početní výhody nakonec zamířil přesně. Na vyrovnání se však čekalo opět velmi krátce, odraženou střelu Davida Čermáka uklidil za záda domácího gólmana Matěj Korbel. Havířov si však vzal vedení opět na svou stranu, kdy karlovarská obrana nebyla důrazná na brankovišti. V první třetině naši borci dostali gól do šatny, v té druhé se jim ho povedlo vstřelit a opět se o něj postaral Honza Zavadil.

Třetí třetina byla z našeho pohledu přehlídkou zahozených šancí, žádná z nich si cestu do branky nenašla a to ani v závěrečné, dlouhé hře bez brankáře. Naproti tomu domácí slavili hned čtyřikrát a po výsledku 9:5 připravil našemu A-týmu nejvyšší porážku v sezóně.

A-tým si připisuje čtvrtou porážku v sezóně, paradoxně všechny přišly na venkovních hřištích. V příštím týdnu nás tedy čeká přímý souboj s Bulldogs Brno o vítězství v základní části. Proto doufáme, že si v sobotu uděláte čas a přijdete kluky v nejdůležitějším utkání základní části podpořit.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Dnes opět výborný výkon soupeřova brankáře, na nás byla vidět únava po prodělané viróze většiny hráčů. Děkuji těm, co i přes to na zápas jeli. V poslední třetině už nebyla síla se zápasem něco udělat. Gratuluji soupeři k výhře."

Florbal Exelsior Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary 9:5
9. Matěj Černý, 17. Adam Feber, 20. Matěj Černý, 36. Daniel Tychtl, 39. Marián Kloza, 42. Matěj Černý, 49. Jan Žwak, 52. Richard Kraus, 54. Marián Kloza - 1. Jakub Pecha, 14. Jakub Pecha, 31. Jan Zavadil, 37. Matěj Korbel, 40. Jan Zavadil; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Denis Jasiok 24 - Václav Zavadil 31; po třetinách: 3:2, 2:3, 4:0;