A-TÝM PŘETLAČIL BRNO A VYHRÁVÁ ZÁKLADNÍ ČÁST 1.LIGY

Play off se kvapem blíží a v sobotu večer čekala A-tým velmi dobrá prověrka. Do Míčovky totiž zamířili brněnští Bulldogs. Oba soupeři měli před utkáním jednašedesát bodů a ve hře toho bylo hodně. Matematika byla jasná, v případě tříbodové výhry se Hurricani stanou vítězi základní části 1.ligy.

Úvod zápasu naznačil, že to bude boj o každý metr a příliš branek asi padat nebude. Ta první padla v osmé minutě, kdy buldoci potrestali nedůraz v karlovarské obraně. Domácí borci své šance proměnit nedokázali a po první třetině tak jednu branku ztráceli.

Před druhou třetinou stáhli trenéři hru na dvě formace s jasným cílem, pořádně přitopit pod kotlem. To se podařilo možná dříve, než kdokoliv čekal. Po pouhých třiatřiceti vteřinách srovnal odrazem o tyč Martin Koubek. Naši borci dál hýřili aktivitou a o čtyři minuty později se poprvé dostali do vedení, střelu Michala Strachoty sice ještě gólman vyrazil, na dorážku Michala Klápy již byl krátký. Stejný hráč měl prsty i v dalším gólu, kdy křižnou přihrávkou vybídl ke skórování Matěje Korbela a ten nabídnutou šancí nepohrdl. Důležité utkání se odehrálo téměř bez vyloučení, rozhodčí museli k trestu sáhnout pouze jednou, kdy na trestnou odešel pykat jeden z brněnských hráčů a naši hráči to dokázali potrestat, nechytatelnou ranou pod břevno zvýšil na 4:1 Honza Zavadil. Brňané příliš šancí ve druhé části neměli, v závěru však přeci jen dokázali vykřesat naději na obrat.

Že to bude ještě pořádné drama se ukázalo po pět minutách závěrečné třetiny, kdy se Bulldogs dostali na dostřel. Poté hosté vrhli všechny síly do útoku, naši borci však v defenzivě předvedli velmi obětavý a zodpovědný výkon, Brnu již skórovat nepovolili a došli si pro výhru 4:3.

A-tým vítězstvím definitivně stvrdil své prvenství v základní části 1.ligy a opět tak vylepšil historické tabulky, co se této fáze soutěže týče. Příští týden čeká kluky poslední utkání proti Slovanu Havířov. Myšlenky všech však již směřují především k play off, které startuje za tři týdne a začínáme doma. Samozřejmě si rovněž budeme jako první volit i svého čtvrtfinálového soupeře.

Pozápasový komentář našeho hlavního Petra Pánka: "Dnes jsme se opět trápili v zakončení, věřím,že jsme si využívání gólových situací nechali do vyřazovacích bojů. Je před námi ještě kus práce, aby jsme v play off mohli myslet na úspěch. Děkujeme soupeři za skvělou prověrku a přejeme šťastnou cestu domů. Závěrem bych chtěl poděkovat našim fanouškům za podporu v základní části a pozval bych je na první dva zápasy play off."

FB Hurrican Karlovy Vary - Bulldogs Brno 4:3
21. Martin Koubek, 25. Michal Klápa, 33. Matěj Korbel, 36. Jan Zavadil - 8. Peter Bezeg, 39. Adam Konečný, 45. Lukáš Michálek; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 241; zásahy brankářů: Václav Zavadil 28 - Kryštof Bartek 28; po třetinách: 0:1, 4:1, 0:1;

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');