A-TÝM PO DVOU DRAMATICKÝCH ZÁPASECH VYBOJOVAL MATCHBALL

V sobotu skončilo dlouhé čekání, v Míčovce totiž odstartovalo play-off, kde na vítěze čeká postup do Superligy. Náš tým si coby vítěz základní části zvolil do čtvrtfinále Start.

Domácí měli výborný vstup do zápasu a již ve třetí minutě se dočkali první branky v sérii, z rychlé otočky zamířil přesně k tyči Michal Klápa, o chvíli později se velmi dobře zaplněná a fandící hala radovala znovu, když svůj průnik zakončil Kuba Pecha. A to nebylo všechno, sedm minut před koncem slavil úspěch Matěj Svatek, jeho pokus vylétl z branky tak rychle, že rozhodčí chvíli váhali jestli to branka byla, nakonec však ukázali na středový puntík a karlovarští vedli 3:0. Startu se sice povedlo snížit z trestného střílení, poslední slovo měli opět Hurricani, konkrétně Honza Běloch, který zužitkoval přesný pas od Tomáše Nusharta.

Před druhou třetinou sáhl náš soupeř ke změně v brankovišti, nový gólman však udržel čisté konto jen osmapadesát vteřin než ho podruhé v zápase překonal Michal Klápa. Namlsaní fanoušci si žádali další góly, těch se dočkali až krátce po polovině utkání a určitě si představovali, že padnou do opačné sítě. Byli to totiž domácí, kdo do druhé sirény dvakrát inkasoval.

Start snížení nakoplo a i na začátku třetí periody měl více ze hry a také svůj tlak dokázal zužitkovat a dostat se na dostřel. Více klidu na karlovarské hokejky přinesl Michal Klápa, který tak zkompletoval hattrick. Hosté se po dvou minutách opět dostali do kontaktu a o výhru jsme tedy museli bojovat až do poslední vteřiny. Nakonec to áčko zvládlo a po výhře 6:5 získal první bod do série.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Po skvělé první třetině, kdy jsme kontrolovali hru a zaslouženě vedli přišel útlum, možná sebeuspokojení. Od druhé třetiny hrál Start na hraně důrazu, nasazení a zaslouženě se vrátil zpět do zápasu. Jsme vděční za první bod v sérii, zítra navážeme na první třetinu a pro naše skvělé fanoušky vybojujeme druhou výhru." 

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 6:5
branky:
3. Michal Klápa, 5. Jakub Pecha, 14. Matěj Svatek, 19. Jan Běloch, 21. Michal Klápa, 51. Michal Klápa - 14. Daniel Eremiáš, 33. Adam Kulík, 39. Josef Tůma, 48. Jiří Lebeda, 52. Jiří Lebeda; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 232; zásahy brankářů: Václav Zavadil 29 - Martin Petr 4, Martin Spišák 19; po třetinách: 4:1, 1:2, 1:2;

Stejný čas, stejné místo, stejný soupeř. O den později nastoupil A-tým ke druhému čtvrtfinálovému duelu. A i úvod zápasu byl podobný jako o den dříve.

Jako první se radoval kapitán Michal Strachota. Na další branku se čekalo do patnácté minuty a byl to opět elitní útok, kdo slavil, konkrétně Matěj Korbel, který svůj projektil umístil nechytatelně pod břevno. Když krátce na to zvýšil již na 3:0 Honza Zavadil vypadalo to na klidný průběh zápasu. Jenže Start potřeboval jen dvě vteřiny, aby zapsal svůj první zásah. 

Na první gól ve druhé části příliš dlouho nečekalo, konkrétně sedmasedmdesát sekund a postaral se o něj nenápadnou střelou Dan Nicklas. Prostřední část byla, co se týče přesných zásahů nejchudší, po našem zásahu už se trefil pouze Start a oba týmy šly do kabin za stavu 4:3. 

Jak se říká opakování je matka moudrosti, tak i v závěrečné třetině udeřili jako první Hurricani, konkrétně Tomáš Nushart po dorážce z předbrankového prostoru. Jenže Start to nehodlal vzdát a prakticky vzápětí se dostal opět do kontaktu. Naděje na zisk druhého bodu opět přiživil úspěšným samostatným nájezdem Kuba Pecha. Bohužel ani dvoubrankové vedení klukům nestačilo, Start zabojoval a poslal zápas do prodloužení.

V nastavení se oba celky dlouho oťukávali, v šesté minutě však přišla kombinace zakončená backhendovou ranou Dana Nicklase, který odšpuntoval obrovskou euforii v karlovarské hale a přiblížil svůj tým semifinále. Již v pátek tak pojedeme do Prahy s cílem sérii ukončit.

Zároveň chceme poděkovat fanouškům za podporu, za dva dny vás přišlo úžasných 473 a my doufáme, že se třeba uvidíme již v pátek v Praze a společně oslavíme postup.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Neuvěřitelné se stává skutečností, druhý zápas po sobě jsme úžasně vstoupili do zápasu a nechali jsme soupeře, aby se znovu vrátil do utkání. Děkuji klukům ze Startu, že nám ukázali, že je před námi ještě spousta práce včetně pilování čisté hry, jelikož poměr vyloučení 0:7 v náš neprospěch bije do očí. Děkuji fantastickým fanouškům a zvu je na třetí zápas série do Kunratic."

FB Hurrican Karlovy Vary - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 7:6p
branky:
3. Michal Strachota, 16. Matěj Korbel, 17. Jan Zavadil, 22. Daniel Nicklas, 43. Tomáš Nushart, 48. Jakub Pecha, 66. Daniel Nicklas - 17. Daniel Eremiáš, 20. Ivan Pergler, 32. Daniel Eremiáš, 45. Vojtěch Plaček, 52. Vojtěch Plaček, 55. Ivan Pergler; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 4:0; využití: 0:2; diváků: 241; zásahy brankářů: Daniel Váradi 29 - Vojtěch Šimůnek 25; po třetinách: 3:2, 1:1, 2:3, 1:0;

 

LUKÁŠ KORBEL

A-TÝM PO DVOU DRAMATICKÝCH ZÁPASECH VYBOJOVAL MATCHBALL

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');