A-TÝM NA KLADNĚ OTESTUJE FORMU PŘED ZÁVĚREM SEZÓNY

Základní část se pomalu blíží do svého cíle, naše áčko čeká již pouhých šest zápasů, které je řádně otestují vzhledem k vrcholu sezóny, tedy play off. Ten první kluky čeká již v sobotu, kdy vyráží na palubovku Kladna.

Kladno patří mezi nejambicióznější celky 1.ligy, od začátku sezóny se netají svými ambicemi na postup do Superligy a potvrzuje to i na hřišti, kde patří k elitě celé soutěže.

Před blížícími se vyřazovacími boji sáhl trenér Jan Pazdera k rozšíření svého stávajícího kádru. Z našeho celku se mu podařilo přetáhnout dnes již bývalého kapitána Míru Šnajdra. Mezi tři tyče pak přišel z Českých Budějovic Radek Kulhan.

Kanonýři jsou v tabulce zatím na třetím místě, ze kterého ztrácejí na Bulldogs Brno osm, na naše kluky pak deset bodů. Mají však odehráno o zápas méně. Většinu bodů však poztráceli na hřištích soupeřů, doma zaváhali pouze jednou. Že není hra na hřištích soupeřů není ideální se potvrdilo ve čtvrtek, kdy Kladno podlehlo Startu98 5:6. Určitě si tedy bude chtít spravit chuť a nás tak nečeká nic jednoduchého. Velkou zbraní kladenského celku jsou tradičně přesilové hry, v jejich proměňování jsou nejlepší v 1.lize. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ondřej Riebauer. V těsném závěru na ním jsou Dušan Přívara a Filip Ullmann.

I v karlovarském dresu najdeme několik hráčů, kteří byli ještě donedávna spjati s kladenskými barvami. Tím posledním je Tomáš Nushart, který v době prvního měření sil ještě patřil Kladnu a na rozdíl od Kuby Pechy nebo Vítka Bednáře, kteří k nám přišli před sezónou právě od našeho sobotního soupeře to pro něj bude premiéra. Tomáš bude jednou z klíčových osobností zápasu, jelikož jeho útok v posledních zápasech pálil nejvíce.

Svěřenci Petra Pánka minulý týden zaváhali v Ústí a přišli o část svého náskoku na čele. Aktuálně rozdíl činí pouhé dva body na druhé Bulldogs Brno. Pokud si naše áčko chce udržet první místo potřebuje v sobotním utkání uspět.

Tým ze středních Čech patří mezi naše vůbec nejčastější soupeře. V loňské sezóně jsme se s ním utkali celkem sedm krát, přičemž jsme ho i památně vyřadili ve čtvrtfinále play off. I letos se oba soupeři utkali již dvakrát, v poháru uspěli na svém hřišti Kanonýři, ligové klání pak ovládli pro změnu Hurricani. Určitě by tedy nebylo od věci překlopit vyrovnanou bilanci na svou stranu.

Zápasy s Kladnem patří tradičně mezi ty nejatraktivnější a spolu s našimi hráči dorazí do haly i početná fanouškovská výprava. Doufáme, že tuto tradici udržíme a pomůžeme se klukům vrátit na vítěznou vlnu.

Sobota 18. 1. 2020

SH BIOS Kladno

19:00 Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary

A-TÝM NA KLADNĚ OTESTUJE FORMU PŘED ZÁVĚREM SEZÓNY

Partneři