Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

Z TĚŽKÉHO DVOJZÁPASU BERE A-TÝM POUZE BOD

V pátek se A-tým představil naposledy před téměř třítýdenní přestávkou doma. Po demolici Petrovic z minulého víkendu je čekal mnohem silnější protivník. Do Karlových Varů přijelo Ústí nad Labem.

Ústí se před zápasem drželo v tabulce pouhé dva body za naším týmem a šlo tedy o přímý souboj o čtvrté místo a podle toho to také v první třetině vypadalo. Hrál se krásný, rychlý florbal. Do šancí se v úvodu zápasu dostávalo více Ústí. V domácí brance však čaroval fantastický Dan Váradi, který svůj tým hodně podržel. Ani gólman hostí se nechtěl nechat zahanbit a dlouho držel nulu na svém kontě. Nestačil pouze na rychlou střelu Dana Nicklase, který se prosadil již v osmém zápase v řádě a určil stav 1:0 po první třetině.

Na začátku druhé třetiny dostali Hurricani k dispozici přesilovou hru a v tu chvíli opět zafungovala osvědčená spolupráce mezi nahrávajícím Michalem Strachotou a zakončujícím Michalem Klápou. Dvoubrankové vedení však nevydrželo příliš dlouho. O dvě minuty později totiž nejlepší střelec Ústí Viktor Kopecký poprvé překonal jinak opravdu skvělého Váradiho a vrátil svůj tým do hry. V posledních zápasech se druhá lajna pořádně rozstřílela a opět to ukázala v pětatřicáté minutě, kdy Honza Zavadil vybídl ke skórování Dana Nicklase a ten se opět nemýlil. Bohužel poté svěřenci Marka Vojty přepnuli na vyšší rychlost a ještě do konce prostřední periody skóre dorovnali.

Ve třetí třetině už bohužel domácí gólově vyhasli, Ústí se podařilo eliminovat veškeré útočné snažení. Naproti tomu samo vstřelilo tři branky a došlo si pro důležitou výhru 6:3.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Do poloviny zápasu jsme skvělou defenzivou nepouštěli soupeře do vyložených šancí a sami jsme trpělivou rozehrávkou budovali náskok. Bohužel v polovině zápasu soupeř stáhl hru na dvě lajny, my nezachytili tempo soupeře a ten nás za to potrestal. Ve třetí třetině soupeř zabetonoval obranu a těžil z brejkových situací. Gratuluji soupeři a děkuji skvělým divákům a pořadatelům."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 3:6
8. Daniel Nicklas, 27. Michal Klápa, 36. Daniel Nicklas - 29. Viktor Kopecký, 39. Daniel Cabejšek, 40. David Stummer, 48. Josef Novák, 50. Viktor Kopecký, 59. Viktor Kopecký; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 192; zásahy brankářů: Daniel Váradi 31 - Marek Netopilík 20; po třetinách: 1:0, 2:3, 0:3;

K poslednímu zápasu před reprezentační přestávkou vycestovali muži v neděli do Brna, kde se utkali s místním Hattrickem, který byl v čele 1.ligy. Karlovarští si sebou na cestu přibalili i jednu výraznou posilu. Z hostování v superligové České Lípě se vrátil skvělý střelec a velký sympaťák Péťa Novotný. A právě on byl prvním úspěšným střelcem zápasu, když krásnou střelou vymetl šibenici branky Filipa Kejíka. Hurricani vstoupili do zápasu skvěle a o chvíli později přidali druhý gól, konkrétně Marek Mandler, který uklidil vyraženou střelu Michala Strachoty. Poté se o slovo přihlásili také domácí a to dost důrazně, když vyrovnali během necelé minuty. Šťastnější však přeci jen do šaten odcházeli naši florbalisté. Michal Klápa totiž využil dvojnásobnou přesilovou hru.

Do druhé části nastoupili hosté aktivně a odměnou jim bylo trestné střílení, kterého se ujal Michal Strachota a s přehledem proměnil. O šest minut později rozvlnil síťku v brněnské brance Dan Nicklas a prodloužil svou gólovou sérii již na devět zápasů. I brněnští měli několik zajímavých příležitostí, v karlovarské brance však čaroval Venca Zavadil, který přiváděl domácí střelce k šílenství. Nestačil pouze na střelu nejproduktivnějšího hráče soutěže Luďka Ondráčka, který určil, že do třetí třetiny půjdou Karlovy Vary s vedením 5:3.

Kdo byl na pátečním zápase s Ústím tak ví jak to ve třetí třetině vypadalo a podobně to vypadalo i nyní. Hattrick skóre třemi zásahy otočil a rázem to byli naši hráči, kdo musel dotahovat. Nakonec se jim povedlo alespoň vyrovnat, při hře bez gólmana skóroval podruhé v zápase Dan Nicklas a poslal zápas do prodloužení.

V něm už bohužel Brno ukázalo sílu a získalo bonusový bod.

A-tým tedy z víkendu bere pouze bod, což může být vzhledem k průběhu obou zápasů trochu zklamáním. Nyní už následuje třítýdenní přestávka z důvodu domácího Mistrovství světa v Praze, které startuje již tento pátek. První liga pokračuje opět 15.12., kdy do Karlových Varů přijedou Štíři České Budějovice.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: Dnešní zápas jsme si dobře rozehráli, výborně jsme bránili, škoda vstupu do třetí třetiny, kdy jsme měli několik vyložených šancí na odskočení soupeři, které jsme neproměnili. Soupeř poté využil našich ztrát a otočil výsledek zápasu. Výbornou hrou 6 na 5 jsme poslali zápas do prodloužení, kde soupeř po naši chybě rozhodl. Děkuji soupeři, i divákům za zápas.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FB Hurrican Karlovy Vary 7:6p
12. Luděk Ondráček, 13. Lukáš Jalový, 35. Luděk Ondráček, 44. David Coufal, 51. Marek Fuchs, 52. Dominik Dvořák, 62. Marek Fuchs - 5. Petr Novotný, 11. Marek Mandler, 17. Michal Klápa, 28. Michal Strachota, 34. Daniel Nicklas, 60. Daniel Nicklas; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 4:2; využití: 0:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Filip Kejík 16 - Václav Zavadil 21; po třetinách: 2:3, 1:2, 3:1, 1:0;