Přijďte podpořit AČKO!

sobota 15. 11. | 14:00

FBC Štíři Č. BUDĚJOVICE

MUŽI VYTĚŽILI Z VÍKENDOVÉHO DVOJZÁPASU SKVĚLÝCH PĚT BODŮ

První liga nabrala v úvodu sezóny zběsilé tempo a to především díky tomu, že jí v prosinci během Mistrovství světa čeká čtrnáctidenní přestávka. Našlapaný byl program i tento víkend, kdy se hrálo na státní svátek v pátek a poté i v neděli.

Náš A-tým měl v pátek na programu výjezd na palubovku nováčka a zároveň posledního celku tabulky z Náchoda.Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento soupeř by nám nemohl dělat sebemenší problémy, opak byl pravdou.

Domácí se dostali do vedení hned z kraje první třetiny, když využili hned svou první šanci. Vyrovnání přišlo v desáté minutě, když Dan Nicklas našel přihrávkou přes celou šíři hřiště Michala Strachotu a ten bez problémů uklidil míček do poloodkryté klece. Netrvalo to ani tři minuty a hosté již vedli, Štefan Nagy střelou od poloviny prostřelil vše co mu stálo v cestě, zároveň to pro něj byl první gól v mužské kategorii. Náchod se však nechtěl vzdát lacino a tak ještě do konce úvodní periody dokázal vyrovnat.

V úvodu druhé třetiny se o slovo přihlásili mladé karlovarské pušky, Honza Skopový přistrčil míček na Jirku Mutinského a ten zaznamenal svůj premiérový zásah v 1.lize mužů. Skóre se opět měnilo za pouhých dvacet vteřin, když domácí opět srovnali. Poté, dalo by se říct přišla rozhodující desetiminutovka celého zápasu. Hurricani v ní vstřelili tři branky a výrazněji odskočili ve skóre. Nejprve se rychlou střelou z otočky prosadil kanonýr Jaromír Lisa, poté vyslal další nechytatelnou bombu po přihrávce Michala Strachoty Michal Klápa. A šestý gól přidal Honza Zavadil, ten se mohl radovat z první trefy po přestupu do Karlových Varů. V závěru oba týmy měnily skóre ještě jednou, na naší straně mířil podruhé v zápase přesně Jirka Mutinský. Dva góly mu nakonec vynesly ocenění hráče zápasu.

Ve třetí třetině již svěřenci Petra Pánka zápas kontrolovali. Michal Klápa hned v úvodu zvýšil na 8:4 a zasadil svému soupeři poslední ránu. Domácí sice ještě dvěma brankami korigovali. Tři body za výhru 8:6 však putovali do Karlových Varů.

Komentář našeho trenéra Petra Pánka: Pro nás povinné 3 body. Opět jsme se obrovsky trápili v koncovce, musíme se zlepšit, aby to stačilo i na další soupeře. Děkujeme Náchodu za pěkný zápas."

Florbal Primátor Náchod - FB Hurrican Karlovy Vary 6:8
4. Vojtěch Bureš, 14. David Kaválek, 22. David Kaválek, 36. Jan Čečetka, 48. Tomáš Matoulek, 60. Tomáš Matoulek - 10. Michal Strachota, 13. Štefan Nagy, 22. Jiří Mutínský, 25. Jaromír Lisa, 27. Michal Klápa, 35. Jan Zavadil, 38. Jiří Mutínský, 44. Michal Klápa; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Vlastimil Skalický 41 - Václav Zavadil 29; po třetinách: 2:2, 2:5, 2:1;

Ani ne osmačtyřicet hodin poté nastoupili muži k dalšímu zápasu. V míčovce přivítali svého rivala z nedalekého Chomutova.

I když před zápasem byl lepší v náladě Chomutov, tak úvod se více vydařil našemu týmu. Hned v první minutě zužitkoval nahrávku od Matěje Prunera Míra Lisa. V sedmé minutě to bylo již 2:0, opět o sobě dal vědět Michal Klápa, kterému nemohl nahrávat nikdo jiný než Michal Strachota. Domácí, které dopředu hnala skvělá divácká kulisa byli při chuti a brzy přidali třetí branku. Michal Strachota napřáhl a vymetl milimetrově přesnou střelou růžek chomutovské branky. Hosté byli vývojem zcela opařeni, a však se jim povedlo díky povedené standartní situaci snížit. Stav 3:1 však vydržel pouze dvacet vteřin, kapitán Míra Šnajdr zachytil chybnou rozehrávku a tvrdou střelou nedal Vlčkovi šanci. Do konce úvodní periody se skóre měnilo ještě jednou a byli to hosté, kterým se podařilo korigovat stav.

Druhé třetiny nám zatím v domácích zápasech dělají největší problém, stála nás body minulý víkend proti Black Angels a nyní jsme se v ní také dostali do potíží. Chomutov totiž překonal jinak skvělého Dana Váradiho třikrát a dostal se do vedení.

Ve třetí třetině vrhli karlovarští všechny své síly do útoku a svého soupeře pořádně zmáčkli. V chomutovské brance však čaroval gólman Vlček a dlouho přiváděl karlovarské střelce k šílenství. Krátký byl až na střelu Michala Strachoty čtyři minuty před koncem. Více se toho do konce základní hrací doby nestalo a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm byl Chomutov aktivnějším týmem, několikrát dokonce zkoušel štěstí při hře bez brankáře. Ani to jim výhru nepřineslo a tak museli o bodu navíc rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy již byli plně v režii Hurricanů. Svůj pokus proměnila trojice Honza Zavadil, Matěj Pruner a Marek Mandler. Naproti tomu za Chomutov uspěl freestylovým pokusem Petr Pastor a tak bod navíc ve velmi vyhroceném zápase zůstal v Karlových Varech.

Komentář trenéra domácích Petra Pánka: "Výborný vstup do utkání, plnili jsme taktické pokyny a měli soupeře na kolenou. Ve druhé třetině přišel bohužel zkrat, který nám dnes prohrál jeden bod. Ve třetí třetině chválím hráče za obrovský morál. Škoda neproměněných šancí, zápas jsme mohli vyhrát výraznějším rozdílem. Děkuji soupeři a našim opět skvělým divákům a organizátorům."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 6:5pn
1. Jaromír Lisa, 7. Michal Klápa, 10. Michal Strachota, 11. Miroslav Šnajdr, 56. Michal Klápa, N Marek Mandler - 11. Jiří Šafařovský, 19. Daniel Jäschke, 26. Tomáš Novotný, 34. Lukáš Fiala, 39. Ondřej Šarša; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 3:6; využití: 0:1; diváků: 195; zásahy brankářů: Daniel Váradi 26 - Jan Vlček 25; po třetinách: 4:2, 0:3, 1:0, 0:0;

Z prodlouženého víkendu jsme tedy vytěžili skvělých pět bodů. Další můžeme přidat již příští sobotu, kdy v Hale míčových sportů přivítáme MVIL Ostravu. A věříme, že minimálně zopakujeme dnešní skvělou návštěvu a třeba jí i překonáme.