BEZMÁLA 700 SKVĚLÝCH FANOUŠKŮ SLEDOVALO DEMOLICI CHOMUTOVA

Ve středu se v Hale míčových sportů konal jeden z vrcholů letošní sezóny. V dopoledních hodinách se tu odehrál populární zápas pod názvem School Match. Tento stále oblíbenější projekt se zatím používal pouze v Superlize a Hurricani byli prvními, kdo ho zorganizoval i ve druhé nejvyšší soutěži. Celá akce se opravdu velmi vydařila, jelikož do míčovky zavítalo neskutečných 671 dětí z různých škol v Karlových Varech.

Povzbuzeni obrovskou podporou vlétli domácí hráči na Chomutov doslova jako hurikán. Již ve čtvrté minutě poprvé zafungovala spolupráce mezi Jardou Jarošem a Petrem Novotným, kdy druhý jmenovaný rychlou střelou překonal chomutovského brankáře. O půl minuty později hala bouřila znovu, tentokrát v tom měl prsty Dan Macek, který ze svého oblíbeného místa navýšil vedení. Poté se dostal ke slovu také Chomutov, který využil dvou zaváhání v domácí obraně a vyrovnal stav zápasu. Poslední slovo však měli opět svěřenci Petra Pánka a to konkrétně Michal Klápa, který zužitkoval milimetrově přesnou přihrávku Matěje Prunera.

Začátek druhé třetiny se Hurricanům povedl stejně jako úvod té první. Tentokrát zaúřadovaly posily z pražské Sparty Marek Zouzal a Jarda Jaroš, který si zopakoval spolupráci s Petrem Novotným. Na pátou branku reagoval chomutovský trenér Bocian oddechovým časem, který však jeho týmu příliš nepomohl. Již o pár minut později totiž vstřelil jednu z nejhezčích branek v zápase Ondra Vavro, který nechytatelnou ranou vymetl růžek chomutovské branky. Šest minut před koncem přišel jeden z hlavních momentů zápasu. Domácí hráli oslabení pouze ve třech hráčích. Chomutov je dlouho mačkal a několikrát nebyl daleko od gólů. Karlovarští však předvedli obrovskou obětavost a ve spolupráci s famózním gólmanem Honzou Eckhardtem všechny pokusy zneškodnili a s koncem druhého trestu naopak sami udeřili. Jarda Jaroš chytrou postrkávačkou nachytal gólmana Vlčka a navýšil náskok domácích již na 7:2.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s cílem něco s výsledkem ještě udělat. V karlovarské brance však exceloval výborný Honza Eckhardt, který jakékoliv drama odmítl. Naproti tomu Hurricani za vydatné podpory skvělého publika zasadili  Chomutovu další tři tvrdé rány a definitivně tak zlomili jeho odpor. Podruhé v zápase se prosadili Michal Klápa a Marek Zouzal, desátou branku pak přidal Matěj Pruner. Po desátém gólu trenér Pánek protočil sestavu a dal šanci i mladým juniorům, kteří do zápasu předtím nezasáhli. Chomutov sice ještě v závěru třemi brankami zkorigoval skóre. To však nezměnilo nic na tom, že tři body za výhru 10:5 zůstávají v Karlových Varech.

School Match tedy dopadl na výbornou. Věříme, že si ho užili všichni aktéři i malí fanoušci, kterým tento zážitek třeba usnadní rozhodování při výběru sportu. Pro karlovarský A-tým byla středeční výhra obvzlášť důležitá, jelikož je opět přiblížila směrem k play off. Díky zisku třech bodů se posunul na šesté místo, o skóre za Královské Vinohrady. Náročný program pokračuje již v neděli, kdy se svěřenci Petra Pánka vydají na palubovku pražských Black Angels.

Komentář domácího trenéra Petra Pánka: "Základem úspěchu bylo ubráněné oslabení 5 na 3 ve druhé třetině a eliminování nejlepších hráčů soupeře. Za stavu 10:2 jsme hru kontrolovali a bavili úžasné diváky. Pak se z toho stal trochu chaos a soupeř to potrestal několik vstřelenými góly. Jsem rád, že jsem zapojil všechny hráče z lavičky a všichni jsme si užili úžasnou atmosféru. Děkuji soupeři a všem lidem,  kteří se podíleli na uspořádání této úžasné akce."

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 10:5
4. Petr Novotný, 5. Daniel Macek, 17. Michal Klápa, 22. Marek Zouzal, 27. Jaroslav Jaroš, 32. Ondřej Vavro, 38. Jaroslav Jaroš, 43. Marek Zouzal, 48. Michal Klápa, 51. Matěj Pruner - 8. Lukáš Fiala, 16. Jiří Šafařovský, 54. Ondřej Šarša, 56. Daniel Kučera, 60. Ondřej Kopp; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 3:2 + Jakub Štěrba 5; využití: 1:0; diváků: 671; zásahy brankářů: Jan Eckhardt 35 - Jan Vlček 38; po třetinách: 3:2, 4:0, 3:3;