PO DVOU ODLIŠNÝCH ZÁPASECH JE STAV SÉRIE VYROVNANÝ

V sobotu odstartoval v Hale míčových sportů velký florbalový svátek. Karlovarský A-tým odehrál proti Královským Vinohradům své historicky první utkání ve druhé nejvyšší soutěži.

Úvod zápasu ukázal, že zřejmě nepůjde o jednoduchý souboj. V deváté minutě byl stav vyrovnaný 1:1. Na gól domácího Petra Novotného odpověděli hosté z přesilové hry. Poté se oba týmy těžko dostávaly do šancí a tak nejvážnější situací byl atak na Michala Klápu, který opouštěl hřiště v bolestech. Do zápasu se naštěstí ještě vrátil a v závěru o sobě dal ještě vědět. Ukazatel skóre se opět posunul až v závěru úvodní části, kdy nejprve proměnil trestné střílení kapitán Kuba Černý a poté otevřel svůj bodový účet Jarda Jaroš.

Ve druhé třetině se stalo něco, co si asi nepředstavoval ani ten nejoptimističtější fanoušek. Brankovou smršť odstartovali ve třetí minutě svými druhými góly Jarda Jaroš s Petrem Novotným. Po páté karlovarské brance sáhly Vinohrady ke změně ve svém brankovišti. Nový brankář Dejmal však čisté konto držel pouze osm minut, kdy ho v rychlém sledu překonali Ondra Vavro, Michal Klápa a Míra Šnajdr. Zmar Vinohrad dokonal ve vlastním oslabení Míra Horký, který zužitkoval pas od Jardy Jaroše. Ten si v zápase připsal neskutečných šest bodů, za tři góly a stejný počet nahrávek. Pražský celek sice ještě stihl korigovat. Stav 9:2 jim však příliš šancí na obrat nedával.

Nástup do závěrečné třetiny jen vykreslil průběh zápasu. Jubilejní desátou branku zaznamenal, kdo jiný než výborně hrající Jarda Jaroš. Vinohrady poté sice využily svou třetí početní výhodou, byla to pouze kosmetická úprava výsledku. I proto, že v karlovarské kleci exceloval skvělý Dan Váradi. To karlovarští svůj střelecký účet ještě rozšířili. A to po trefách Ondry Vavra, Míry Šnajdra a Michala Klápy. Pro všechny tři to byly druhé branky v zápase.

Skóre se tedy zastavilo na vysokém skóre 13:3, což by si asi nikdo před zápasem netipnul. Karlovarský tým nerozhodilo ani velké množství vyloučení, celkem odehrál osm oslabení. A-tým se tedy ujal v sérii vedení 1:0 a před nedělním zápasem si pořádně zvednul sebevědomí.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Jsme nesmírně vděční za vedení v sérii. Musím podotknout, že výsledek neodpovídá předvedené hře. Dělali jsme obrovské množství individuálních chyb, včetně neskutečného množství nevynucených vyloučení. Alespoň jsme si natrénovali oslabení. Děkuji soupeři a divákům a těšíme se na zítra."

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Královské Vinohrady 13:3
branky:
4. Petr Novotný, 19. Jakub Černý, 20. Jaroslav Jaroš, 23. Petr Novotný, 23. Jaroslav Jaroš, 31. Ondřej Vavro, 31. Michal Klápa, 32. Miroslav Šnajdr, 39. Miroslav Horký, 41. Jaroslav Jaroš, 52. Ondřej Vavro, 54. Miroslav Šnajdr, 57. Michal Klápa - 10. Ondřej Stuchlík, 40. Štěpán Raiter, 46. Jan Linhart; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 8:2; využití: 1:3; diváků: 213; zásahy brankářů: Daniel Váradi 31 - Jiří Buchta 13, Martin Dejmal 17; po třetinách: 3:1, 6:1, 4:1;

 

 

Domácím se vydařil i vstup do nedělního zápasu. Ve třetí minutě se z nenápadné akce prosadil pěknou střelou Marek Mandler. Vinohrady si však dobře uvědomovaly, jak důležitý tento zápas je a třemi brankami během sedmi minut překlopily skóre na svou stranu. Brankostroj pokračoval i nadále, v podstatě z další akce snížil výborně hrající Míra Horký a dvacet vteřin před koncem při dvojnásobné přesilové hře srovnal stav Míra Šnajdr.

Téměř minutovou přesilovku si domácí přenesli i do druhé části a opět ji využili, tentokrát se o to postaral Petr Novotný. Jenže Vinohrady byly v proměňování šancí o poznání lepší než v sobotu a dvěma brankami v polovině zápasu si opět vzaly vedení zpět. Míra Šnjadr sice znovu srovnal, avšak spokojenější odcházeli do šaten hosté, kteří vedli 6:5.

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve třetí části. V šesté minutě se v rychlém sledu prosadily oba týmy. Nejprve vyrovnal Míra Horký, po přihrávce koho jiného než Jardy Jaroše. Bohužel vedení nevydrželo ani minutu a to když Jakub Pecha prostřelil houšť těl před brankářem Danem Váradim. V osmačtyřicáté minutě zažili domácí fanoušci dvojnásobnou radost. Svůj tým přiblížili k druhému vítězství Jarda Jaroš s Ondrou Vavrem. Hala byla v tu dobu na nohou a další gól nebyl daleko. Bohužel tam nepadl a tak přišel trest. Deset minut před koncem se v rychlém sledu prosadili dva vinohradští florbalisté. Hurricanům už se přes veškeré úsilí nepodařilo vstřelit devátý gól a poslat zápas do prodloužení.

Vinohrady tedy těsné vítězství 9:8 uhájily a vyrovnaly stav čtvrtfinálové série na 1:1. Nyní se série přesouvá příští víkend do Prahy a uvidíme, zda se ještě vrátí do Karlových Varů.

Komentář karlovarského trenéra Petra Pánka: "Soupeř konečně předvedl výkon jeho jména. Je to naše první play off, poučíme se z chyb a jedeme s chutí do Prahy si zahrát další dva zápasy. Děkujeme soupeři a skvělým divákům."

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Sokol Královské Vinohrady 8:9
branky:
3. Marek Mandler, 15. Miroslav Horký, 20. Miroslav Šnajdr, 21. Petr Novotný, 32. Miroslav Šnajdr, 46. Miroslav Horký, 49. Jaroslav Jaroš, 49. Ondřej Vavro - 7. Tomáš Beran, 8. Martin Skřivánek, 14. Martin Skřivánek, 25. Jan Hanák, 27. Jan Linhart, 40. Ondřej Stuchlík, 46. Jakub Pecha, 51. Jan Linhart, 52. Martin Skřivánek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:4; využití: 2:0; diváků: 254; zásahy brankářů: Daniel Váradi 16 - Martin Dejmal 33; po třetinách: 3:3, 2:3, 3:3;

 

 

LUKÁŠ KORBEL

 

 

 

PO DVOU ODLIŠNÝCH ZÁPASECH JE STAV SÉRIE VYROVNANÝ

Partneři