MUŽE ČEKÁ DLOUHÝ VÝJEZD DO HAVÍŘOVA

Do konce základní části čekají A-tým ještě dva venkovní výjezdy a v obou případech pojede do dalekého Havířova. Poprvé již tuto sobotu, kdy kluky čeká výše postavený Florbal Exelsior.

Havířov má v posledních utkáních výsledky jako na houpačce, výhry střídají porážky. Díky tomu se nachází na osmém místě a nachází se v zajímavé situaci, stále ještě nemá jisté ani předkolo, ale zároveň může bojovat i o přímý postup ze šestého místa, tak moc je střed tabulky vyrovnaný. Ve zbývajícím průběhu, kdy je mimochodem čekají tři soupeři z elitní pětky soutěže tedy potřebuje havířovský celek co nejvíce bodovat. Nejproduktivnějším hráčem je s velkým náskokem Matěj Černý, dvanáctý muž ligového bodování. Důležitým faktorem, který může rozhodnout o výsledku je to, že se Havířovu na domácí palubovce příliš nedaří, celkově na svém hřišti ztratil body již šestkrát a patří mu v této statistice až dvanáctá příčka. Dalším ukazatelem, kde Exelsior zaostává jsou přesilovky, s pouhými sedmnácti procenty je zdaleka nejhorší ze všech. Naopak oslabení má po Kladnu druhá nejlepší.

V karlovarském týmu může panovat tři kola před koncem spokojenost. Naši borci stále drží první místo a mají jistotu, že do play off půjdou nejhůře ze druhého místa. Jediným sokem v boji o vítězství v základní části zůstávají pouze Bulldogs Brno, kteří ztrácejí tři body a v posledním domácím utkání se tak můžeme těšit na vynikající souboj. Stejné drama se dá očekávat i v boji o pomyslný trůn lídra bodování. Prvního Michala Klápu a pátého Honzu Zavadila dělí jen šest bodů. V tabulce střelců by chtěl ještě poskočit vzhůru Dan Nicklas, který má výbornou formu, což dokazují i čísla. Z posledních čtrnácti zápasů se hned ve třinácti minimálně jednou gólově prosadil.

První vzájemné měření sil dopadlo jednoznačnou výhrou Hurricanů v poměru 10:2. Pětkrát se prosadil již zmíněný Dan Nicklas. Kluky však ani tentokrát nečeká nic jednoduchého, i z toho důvodu, že během týdne bojovali s velkou marodkou.

Sobota 8. 2. 2020

MSH Havířov

15:45 Florbal Exelsior Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary

 

LUKÁŠ KORBEL

 

MUŽE ČEKÁ DLOUHÝ VÝJEZD DO HAVÍŘOVA

Partneři

                                                    

 
   
                                                           

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-20072967-9', 'auto'); ga('require', 'displayfeatures'); ga('send', 'pageview');